Баг у Windows 10 (версія 1903) призводить до появи “синього екрану смерті” (BSOD) при запуску деяких ігор з античітінговим ПЗ. Microsoft стало відомо про проблему ще на початку року під час тестування попередніх збірок. Виправлення було випущено тільки зараз, але деякі ігри як і раніше можуть викликати BSOD, пише SecurityLab.

Які ігри провокують збій, компанія не уточнює. Проте, шляхом проб і помилок користувачі вирахували, що проблема пов’язана з ПЗ BattlEye, використовуваним в іграх Fortnite. Щоправда, баг зачіпає і інші ігри теж.

Цьомго тижня Microsoft нарешті виправила проблему і зняла блокування оновлень на пошкоджених пристроях. Оскільки помилка виникає через стороннє ПЗ, у підготовці виправлення брали участь тільки деякі виробники. Тобто, “синій екран смерті” більше не з’являється при запуску одних ігор, але як і раніше з’являється при запуску інших.

Як пояснили в Microsoft, блокування оновлень було знято, так як більшість виробників ігор випустили виправлення. З іграми, для яких оновлення не були випущені, дійсно можуть виникнути труднощі.

“Я не можу відповідати від імені сторонніх виробників. Наша команда сказала мені, що а) для більшості пошкоджених ігор були випущені виправлення, б) блокування було знято”, – повідомив старший директор команди Windows Insider Program Team Брендон Леблан (Brandon LeBlanc).

Багато користувачів можуть не знати, що поява “синього екрану смерті” пов’язана зі стороннім ПЗ, і звинувачувати в усьому Windows. Після торішнього фіаско з Windows 10 October 2018 Update подібна “реклама” Microsoft більше ніж не потрібна.

До речі, щоб позбавити себе від сюрпризів та звільнити місце на жорсткому диску комп’ютера під управлінням Windows 10, слід видалити пробні програми і утиліти, завантажені виробником. Останнім часом у Windows 10 видаляти програми та додатки стало дуже легко.

Також Windows 10 дозволяє встановлювати додатки і програми з різних джерел, а з недавніх пір у Windows 10 з’явилася можливість встановити рівень допуску установки програми, як на MacOS.

Окрім цього, Windows 10 має цікаву функцію “Фокусування уваги” (Focus Assist) – щось на кшталт режиму “Не турбувати”, який дозволяє заборонити інформування та повідомлення від застосунків, системи та людей у певний час.