Відділення французької транснаціональної страхової компанії AXA в Азії піддалося атаці з використанням програми-здирника Avaddon. Атака сталася після того, як 9 травня нинішнього року компанія повідомила про відмову продавати програми кіберстрахованія у Франції, які відшкодовують клієнтам витрати на оплату викупу здирникам.

Як повідомило інформагентство Reuters, інцидент торкнувся IT-послуги відділення Asia Assistance в Таїланді, Малайзії, Гонконгу і на Філіппінах.

“Кіберзлочинці отримали доступ до певних даних, обробленим Inter Partners Asia (IPA) в Таїланді”, – повідомили в AXA.

За словами операторів Avaddon, вони вкрали 3 ТБ даних, включаючи посвідчення особи, копії паспортів, претензії клієнтів, зарезервовані угоди, відомості про відмови у відшкодуванні коштів, платежі клієнтам, контракти і звіти, ідентифікатори клієнтів і відскановані документи банківських рахунків, медичні дані.

Як доказ розкрадання даних кіберзлочинці надали копії двох паспортів – тайського і британського. Необхідна сума викупу не розголошується. Якщо компанія AXA не піде на зустріч хакерам, вимагачі опублікують викрадені дані.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.