Відомий виробник материнський плат, відеокарт і інших комп’ютерних комплектуючих компанія Gigabyte піддалася атаці вірусу вимагача.

Хакерська група RansomExx заявила, що в ході атаки їй вдалося вкрасти 112 гігабайт даних. Зловмисники загрожують викласти їх в мережу, якщо Gigabyte відмовиться їм платити.

Представники компанії підтвердили, що сервера були зламані, але відзначили що атака не торкнулася виробництва компанії. Всі атаковані сервера відключені від мережі і в компанії розслідують яким чином хакерам вдалося отримати до них доступ.

Gigabyte стала не єдиним виробником комп’ютерного обладнання, який останнім часом зазнав аналогічним атакам. У минулому жертвами вірусів-вимагачів стали компанії Acer, AdvanTech, Compal, Quanta, Garmin тощо.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

В Україні користувачів Android та iOS атакує небезпечне шкідливе ПЗ

Чи варто використовувати VPN для перегляду усіх веб-сторінок? ПОРАДИ

Як перевірити шкідливий чи безпечний сайт? – ПОРАДИ

Як змусити AirPods повідомляти про дзвінки та сповіщення на iPhone? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перевірити, які програми на iPhone Ви використовуєте найчастіше? – ІНСТРУКЦІЯ

До речі, користувачі ніколи не зможуть встановити Windows 11 на несумісні пристрої. Групова політика не дозволить Вам обійти обмеження апаратного забезпечення для установки Windows 11.

Apple має намір додати підтримку системи розпізнавання осіб Face ID на комп’ютери Mac протягом наступних двох років. Про це повідомив оглядач Bloomberg.

Зловмисники все частіше використовують безкоштовний месенджер Discord як канал для поширення шкідливих програм.

Окрім цього, стало відомо про великий витік даних учасників Clubhouse. Провідний експерт з кібербезпеки Джіт Джайн повідомив, що повна база телефонних номерів Clubhouse виставлена ​​на продаж в Darknet.

Також стало відомо, що операційна система Windows 11, яка ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства, використовується зловмисниками, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.