Хакери використовують побоювання навколо коронавірусу для масових кібератак.

Розповсюдження зловмисних програм та вірусів електронною поштою, які використовують приманки з темою коронавірусу для обману людей, поширилися на десятки країн.

Зловмисники створюють підроблені веб-сайти, що стосуються теми коронавірусу, з метою здійснення шкідливої діяльності. До електронних листів додається документ, який містить нагальне повідомлення про новітні розробки з поширенням вірусу. В одному із таких повідомлень закликалось відкрити додаток, щоб прочитати важливу інформацію, яка стосується масок для обличчя та інших методів профілактики.

Відкриття вкладеного файлу запускає шкідливу форму зловмисного програмного забезпечення, відомого як Emotet, яке здатне вкрасти, видалити чи зашифрувати цінну особисту інформацію. Заражений пристрій також може бути використаний для запуску подальших атак.

Закликаємо користувачів бути особливо обережними щодо небажаних електронних листів, що стосуються поточних подій. Про це пише CERT-UA.

Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.

Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.

До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.

Зверніть увагу, цього року Facebook святкує 16 років від дати створення. За цей час багато користувачів активно наповнювали власні сторінки сотнями фото, даними про місця навчання чи роботи, сім’ю та друзів. Щоб така “колекція” особистої інформації не була використана у зловмисних цілях, власникам потрібно регулярно переглядати та змінювати параметри конфіденційності власної сторінки.

Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.