Служба безпеки України заблокувала мережу підпільних криптообмінників у столиці. Через нелегальні установи щомісяця проводили до 30 млн. грн, частина з яких йшла на фінансування провокацій до Дня Незалежності України.

За інформацією СБУ, підпільні криптообмінники користувалися попитом, оскільки дозволяли проводити анонімні платежі та системно виводити тіньові кошти і переводити в готівку.

Послугами цих онлайн-обмінників здебільшого користувалися фізичні особи. Зокрема люди, які отримували кошти із заборонених в Україні електронних гаманців країни-агресора, наприклад, “Яндекс.Деньги”, “Qiwi”, “Webmoney” тощо.

Зокрема, йдеться і про організаторів масових акцій протесту напередодні Дня Незалежності України. Саме через цю мережу вони отримували фінансування для оплати “послуг” провокаторів.

Мережа функціонує від початку 2021 року. “Обслужила” за цей час понад 1000 “клієнтів”.

Зловмисники пропускали через неї майже 30 млн. грн. щомісяця. За послуги отримували 5-10 % від суми переказу.

У Києві заблокували підпільні криптообмінники, які фінансували провокації до Дня Незалежності

У межах досудового розслідування проведено 5 обшуків за місцями функціонування офісів у Печерському, Шевченківському та Солом’янському районах столиці.

Вилучено:

  • комп’ютери та серверне обладнання із доказами протиправної діяльності;
  • мобільні термінали з програмним забезпеченням, що дозволяло приховати фактичні місця перебування зловмисників;
  • печатки та установчі документи фіктивних підприємств, які зареєстровані в Україні, і були задіяні у схемі виведення коштів;
  • готівка в іноземній валюті в еквіваленті 1 млн. грн.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Телефонне шахрайство: як розпізнати обман та викрити зловмисника?

Платіжна безпека: як вберегтися від шахраїв під час користування онлайн-банкінгом?

Як автоматично пересилати певні електронні листи в Gmail? – ІНСТРУКЦІЯ

Що таке Google Tensor і як він покращить майбутні смартфони? ОГЛЯД

Деякі телефони на Android втратять доступ до Gmail і YouTube і чим це Вам загрожує

Як заблокувати спам на Google Диску? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Apple скануватиме фото в iPhone користувачів, щоб захистити дітей від насильства. Про це заявив сам американський технологічний гігант.

Виявлено спосіб, що дозволяє користувачам Telegram для Mac назавжди зберігати повідомлення, які повинні самі знищуватися і переглядати їх без відома відправника. Уразливість виправити неможливо.

Зверніть увагу, шахрайську схему з виманювання даних платіжних карт українців вигадали зловмисники, створивши фейкову сторінку у Facebook та фейковий сайт ТСН. Довірливих користувачів змушували вказувати дані своїх платіжних карток.

Окрім цього, Windows 11 може вийти раніше, ніж Ви думали. Майкрософт була щедрою з інформацією про Windows 11, за значним винятком є ​​дата виходу. Однак компанія могла ненароком відкрити вікно випуску за жовтень, завдяки деяким документам підтримки Intel та Microsoft, виявленим BleepingComputer.

Також якщо Ви регулярно пересилаєте повідомлення на інший обліковий запис електронної пошти, чому б не автоматизувати це завдання? Використовуючи зручну функцію фільтрування в Gmail, Ви можете автоматично пересилати певні електронні листи, коли вони потраплять у Вашу поштову скриньку.