Mozilla додала в свій браузер Firefox нову функцію безпеки, яка дає змогу користувачам бачити, хто конкретно стежить за їх діями в Мережі.

Функція буде подавати звіти про всі cookie-файли і трекери, які виявлені і заблоковані за заданий період. Таким чином, користувачі зможуть зрозуміти, чому їм відображається та чи інша реклама, і які сайти стежать за їх активністю в Інтернеті.

У звіті про заблоковані відстежуючі технології також будуть вказані всі спроби створення цифрового відбитка з метою ідентифікації користувача і спроби встановлення Майнера криптовалют. Крім того, Firefox тепер дозволяє перевіряти збережені в менеджері паролів Firefox Lockwise облікові дані на предмет витоку, оскільки браузер може звіряти вміст менеджера з наявними у нього списками вилучених даних.

Блокування відстеження технологій Enhanced Tracking Protection (ETP) за замовчуванням ввімкнена у всіх версіях Firefox, починаючи з Firefox 69, який вийшов у вересні нинішнього року. Функція “Protection Report” (“Звіт про захист”), що відображає інформацію про заблоковані ETP скрипти, вперше з’явилася в нічний збірці Firefox 69.

Звіт ETP містить:

  • Дані за кількістю заблокованих спроб визначити користувача за допомогою cookie-файлів, встановлення криптовалютних майнерів, зняття цифрових відбитків і використання міжсайтових трекерів;
  • Дані про потенційно небезпечні і скомпрометованих паролі;
  • Відомості про облікові дані, які безпечно зберігаються в Firefox Lockwise.

Нагадаємо, ботнет 10-річної давнини Phorpiex знов активізувався. На цей раз ботнет, який в даний час контролює понад 450 000 комп’ютерів у всьому світі, нещодавно змінив тактику з зараження комп’ютерів програмами-вимагачами або майнерами криптовалют, на їх використання для розсилки електронних листів з вимогами шантажу мільйонам невинних людей.

Також кіберзлочинці, які займаються зламом корпоративних мереж, спочатку зламують мережі великих компаній, а потім здають в оренду або продають доступ до них іншим злочинним угрупуванням. Вони пропонують свої послуги у Даркнеті та через захищені месенджери, а згодом співпрацюють з операторами програм-шифрувальників.

Зверніть увагу, що фальшиву версію браузера Tor, який кіберзлочинці використовують для викрадення криптовалюти Bitcoin у покупців Даркнет-ринків та шпигування за користувачами, виявили фахівці з кібербезпеки компанії ESET. Загальна сума отриманих коштів на всі три гаманці становила 4.8 Bitcoin, що відповідає приблизно 40 тисячам доларам США.

Окрім цього,  голосових помічників можуть використовувати зловмисники, щоб підслуховувати розмови або обманом дізнаватися у користувачів конфіденційну інформацію. Дослідники розповіли про ряд проблем в Alexa і Google Home, які розробники Google не можуть усунути вже кілька місяців. Загрозу становлять шкідливі програми, розроблені третіми особами.

Згідно похмурого, але не занадто надуманого сценарію, хакер може атакувати антену 5G, відправивши шкідливі сигнали мільйонам підключених до неї пристроїв. Це призведе до колапсу в роботі транспортної системи та енергосистеми і паралізує міста. Коли уряди все більшої кількості країн розмірковують про ризики роботи із закордонними постачальниками мереж 5G, всі погляди прикуті до Швейцарії, яка однією з перших прийняла на озброєння цю технологію.