Перша у своєму роді платформа Empire State, яка отримала назву Excelsior Pass, була розроблена у співпраці з IBM для підтвердження нещодавнього результату тестів на COVID-19  або доказу вакцинації, і її пілотний запуск відбувся у Нью-Йорку.

Тепер його мешканці  можуть скористатися цифровим “паспортом”, щоб довести, що вони були щеплені, або нещодавно отримали результати тесту COVID-19.  Людина може взяти з собою роздруковану копію або зберегти цифрову версію у своєму смартфоні за допомогою програми Excelsior Pass Wallet. Кожен документ містить захищений QR-код для сканування підчас входу на підприємства та місця проведення громадських заходів. Про це повідомляє PC Magazine.

“Нью-йоркці довели, що можуть виконувати вказівки керівництва органів громадської охорони здоров’я, щоб запобігти COVID, а інноваційний Excelsior Pass  – ще один інструмент у нашому новому наборі для боротьби з вірусом, дозволяючи більшій кількості галузей економіки безпечно відкриватися та зберігати особисту інформацію в безпеці”, –   зазначив Ендрю Куомо, губернатор штату Нью-Йорк  у своїй заяві.

Перепустка допоможе людям потрапити до нью-йоркських театрів, стадіонів та арен, весільних прийомів,  заходів на зразок конференцій, та інших громадських закладів та зібрань

“Оскільки щодня все більше жителів Нью-Йорка вакцинуються, і оскільки ключові показники охорони здоров’я продовжують регулярно досягати найнижчих показників за останні місяці, перший в країні електронний паспорт Excelsior Pass  “проголошує наступний крок у нашому продуманому, науково обґрунтованому відновленні”, – також заявив Куомо.

Платформа, що базується на рішенні IBM Digital Health Pass, обіцяє безпечну перевірку результатів тестів та записів щеплень – без обміну основними медичними та особистими даними. Крім того, гнучка технологія побудована в масштабі, що полегшує її впровадження в більшій кількості штатів. Після двох успішних пілотних демонстрацій та обмеженого бета-тестування, Excelsior Pass стартував у п’ятницю із супровідним мобільним гаманцем для користувачів та програмою сканера, яку можна завантажити тим, хто буде перевіряти відвідувачів.

Також Куомо нещодавно оголосив про розширення Нью-Йоркської програми швидких тестів, що робить доступними для громадськості недорогі експрес-тести на коронавірус. Результати передаються електронній системі звітності клінічної лабораторії Державного департаменту охорони здоров’я, що забезпечує інтеграцію з Excelsior Pass.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як створити гостьову мережу Wi-Fi та навіщо вона потрібна?

Що таке зловмисне ПЗ? Все, що потрібно знати про віруси, трояни та програми-вимагачі

Як обмежити додаткам використання даних у фоновому режимі на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Як налаштувати автовидалення повідомлень у Telegram? – ІНСТРУКЦІЯ

Як заборонити сайтам надсилати Вам сповіщення у Chrome на Android? – ІНСТРУКЦІЯ

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Нагадаємо, на VirusTotal були виявлені кілька зразків трояна XCSSET, які здатні працювати на пристроях з чипами Apple Silicon (M1).  Троян вміє красти файли куки з Safari, інформацію з додатків Evernote, Skype, Notes, QQ, WeChat і Telegram, а також шифрувати файли і впроваджувати шкідливий JavaScript сторінки, що відкривається у браузері, за допомогою XSS-атаки

Окрім цього, у Google Play Маркет знайшли понад десять додатків, що завантажують троянську програму Joker. Ця шкідлива програма примітна тим, що таємно оформляє підписку на преміум-послуги. Вона також вміє перехоплювати SMS, красти конфіденційні дані і список контактів, встановлювати бекдор, генерувати фейковий відгуки, нав’язливо показувати рекламу

Також понад 10 різних APT-груп, які використовують нові уразливості Microsoft Exchange для компрометації поштових серверів, виявили дослідники з кібербезпеки. Дослідники ESET виявили наявність веб-шелів (шкідливі програми або скрипти, які дозволяють дистанційно управляти сервером через веб-браузер) на 5 тисячах унікальних серверах у понад 115 країнах світу.

До речі, хакери вигадали хитрий спосіб викрадення даних платіжних карток у скомпрометованих інтернет-магазина. Замість того, щоб надсилати інформацію про картку на контрольований ними сервер, хакери приховують її у зображенні JPG та зберігають на самому веб-сайті, з якого власне, і були викраденні дані.

А команда експертів змогла отримати доступ до камер відеоспостереження, встановлених в компаніях Tesla, Equinox, медичних клініках, в’язницях і банках. Фахівці опублікували зображення з камер, а також скріншоти своєї здатності отримати доступ суперкористувача до систем спостереження, які використовують в компанії Cloudflare і в штаб-квартирі Tesla.+