Минулого року Uber оголосила про нову функцію під назвою “RideCheck”, яка використовує GPS, акселерометр, гіроскоп та інші датчики всередині смартфона для виявлення  у поїздці таких неприємностей, як аварія транспортного засобу або несподівана тривала зупинка.

Після року тестування та вдосконалення RideCheck тепер впроваджено у США, а найближчим часом функція пошириться на інші країни, пише TheVerge.

Система попереджає як водіїв, так і пасажирів, коли виявляється щось незвичне. З’явиться повідомлення із запитанням, чи все в порядку, що призведе до списку можливих відповідей, включаючи можливість зателефонувати до органів влади за номером 911 (гаряча лінія рятувальних служб у США) або на гарячу лінію безпеки Uber.

Якщо Uber підтвердить, що сталася ДТП, пасажирам буде запропоновано зателефонувати за номером 911. Команда операторів безпеки Uber також може зв’язатися з водієм сама, щоб переконатися в безпеці водія при запуску функції.

Ця функція не потребує нових дозволів, оскільки вона пов’язана зі смартфоном водія, а не з смартфоном пасажира. Водії користуються додатком Uber частіше, ніж пасажири, які зазвичай підтримують додаток у фоновому режимі під час поїздок.

Щоб уникнути помилкових позитивних результатів, як-от падіння телефона, Uber використовує машинне навчання для обліку багатьох факторів додатково до інформації з вхідних датчиків телефона. Пасажири та водії також можуть сказати, що з ними все добре –  у відповідь на первісне повідомлення, що призводить до того, що система RideCheck з часом покращується.

Безумовно, використання смартфонів для виявлення аварій та реагування на них – це не нова технологія. Інші компанії та стартапи, як Zendrive, вже кілька років працюють над подібною технологією виявлення аварій. Інші системи, як-от GM OnStar, використовують датчики, вбудовані в сам транспортний засіб, щоб виявити аварії та автоматично попередити відповідні органи влади.

Нагадаємо, Apple часто називала свою мобільну операційну систему однією з найбільш захищених і безпечних, але хакерам вже вдалося знайти серйозну уразливість в одній з останніх бета-версій iOS 13.

Також багато людей вважають, ніби програмні продукти Apple безпечніші, ніж інші, однак, як показують дані телеметрії за перше півріччя 2019 року, “яблучна” екосистема все більше цікавить кіберзлочинців.

Стало відомо, що зловмисники можуть використовувати справжні файли Microsoft Teams для виконання шкідливого ​​навантаження за допомогою підробленої папки встановлення.

У “пісочниць” від VMware, Comodo та Microsoft, схоже, з’явилася альтернатива від Sophos – Sandboxie. Тепер вона безкоштовна – виробник виклав код у загальний доступ.

Нещодавно дослідники з кібербезпеки виявили існування нової та раніше не виявленої критичної вразливості на SIM-картах, яка могла б давати можливість віддаленим зловмисникам компрометувати цільові мобільні телефони та шпигувати за жертвами, лише надсилаючи SMS.

Зверніть увагу, кількість шкідливих програм і виявлених вразливостей на платформі iOS значно зросла. Про це свідчать дані звіту компанії ESET щодо актуальні загрози для власників мобільних пристроїв Apple.

Функція в WhatsApp “Видалити для всіх” не видаляє мультимедійні файли, відправлені користувачам iPhone (з встановленими налаштуваннями за замовчуванням), залишаючи їх збереженими на iOS-пристрої одержувача, навіть якщо в месенджері відображається повідомлення “Це повідомлення було видалено”.

Стали відомі терміни виходу третьої версії навігації і особливості нового стандарту GPS, фішками якого стануть висока точність визначення координат і універсальна частота, доступна для смартфонів у різних регіонах планети.