У лютому Microsoft оголосила про новий “дитячий режим”  у своєму браузері Edge. Спеціальний режим користування призначений для дітей у віці від 5 до 12 років та гарантує безпечне середовище для перегляду дітьми Інтернету та споживання контенту, придатного для сімейного перегляду, пише Bleeping Computer.

Коли цю функцію увімкнено, дітям буде надано спеціальне середовище веб-перегляду, де вони зможуть отримати доступ лише до Bing SafeSearch, вмісту для дітей та затверджених сімейних сайтів. Зауважте, що поки що ця опція доступна для мешканців США, однак незабаром оновлення розповсюдять для усіх користувачів.

Приємне у “дитячому режимі” Microsoft Edge те, що Вам не потрібно окремо налаштовувати функцію батьківського контролю, встановлювати програмне забезпечення на різні пристрої або мати справу з тривалою конфігурацією профілю користувача під кожен браузер, яку потім важко змінювати.

Як увімкнути функцію “дитячий режим”?

Щоб запустити “дитячий режим”, просто натисніть кнопку профілю та виберіть “Огляд у дитячому режимі”, як показано нижче.

При запуску вперше Microsoft Edge попросить батьків налаштувати “дитячий режим” згідно вікового діапазону дитини, з можливістю вибору 5-8 або 9-12-річного діапазону. Після вибору вікової групи Вам не доведеться її встановлювати кожного разу заново, але Ви можете змінити її в налаштуваннях браузера.

Якщо хтось з батьків вибере вікову категорію 5-8 років, дітям буде показано повноекранний режим, що містить поле безпечного пошуку Bing та посилання на популярні дитячі сайти, такі як Flipgrid, Animal Planet, Minecraft, Epic Books, Time for Kids та MakeCode.  У віковій категорії 9+ також будуть відображатися статті новин з різних джерел, розроблені для сімейного перегляду.

Оскільки діти люблять налаштовувати екран під себе, у “дитячому режимі” є різні теми оформлення екрану, які діти можуть вибрати.

Щоб діти не мали доступу до будь-якого веб-сайту, який не підходить дітям, “дитячий режим” дозволить доступ лише до попередньо налаштованого списку сайтів. Цей список може змінити хтось з батьків на екрані “Сімейних налаштувань”.

Дітям можуть також додати веб-сайт, який вони хочуть відвідати, але вони не матимуть доступу без попереднього введення пароля одним з батьків. Але ця опція дійсна лише для поточного сеансу, і дітям доведеться отримувати дозвіл ще раз під час наступного сеансу “дитячого режиму”.


Щоб переконатися, що діти не можуть вийти з “дитячого режиму” та отримати необмежений доступ до пристрою, перед виходом із цього режиму браузера батьки повинні спочатку ввести свій пароль.

Батьки можуть додатково налаштувати дитячий режим Microsoft Edge через екран Налаштування -> Сімейні, щоб вказати вік режиму та веб-сайти,  до яких дітям дозволяється доступ. Батьки повинні зауважити, що будь-який веб-сайт, на який надано доступ, буде доступний для будь-якої вікової групи.


Ця функція офіційно доступна зараз для всіх користувачів Microsoft Edge у США і надходитиме з оновленнями протягом наступних кількох тижнів, а в інших країнах буде доступною трохи згодом.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як увімкнути записування відео HDR на iPhone? ІНСТРУКЦІЯ

Онлайн-шопінг у соцмережах: як не бути ошуканим?

Як таємно спілкуватися у месенджері Telegram на iOS та Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

Як безкоштовно надсилати захищені паролем електронні листи? ПОРАДИ

Нагадаємо, дослідники безпеки опублікували в Мережі PoC-експлойт для запуску шкідливого коду в Chrome, Edge, Vivaldi, Opera і інших браузерах на базі Chromium. Уразливість зачіпає JavaScript-движок V8 і вже виправлена в його вихідному коді, але виправлення поки ще не інтегровано ні з кодовою базою Chromium, ні з заснованими на ньому проектами.

Також дослідники виявили безліч уразливостей в популярних додатках, що допускають виконання довільного коду в системах користувачів всього лише за допомогою одного кліка. Саме тому такі баги отримали неформальне ім’я “уразливості одного кліка” (one-click vulnerabilities).

Розробники WhatsApp усунули дві небезпечні уразливості в Android-версії месенджера. Якщо зловмисник задіє ці дві уразливості в атаці, у нього з’явиться можливість виконати шкідливий код і віддалено зламати мобільний пристрій жертви.

Окрім цього, кіберзлочинці атакують уразливі сервери Microsoft Exchange з метою встановлення програмного забезпечення для майнінгу криптовалют у рамках шкідливої ​​кампанії, спрямованої на використання обчислювальних потужностей скомпрометованих систем для заробітку.