В Україні може з’явитися своя криптовалюта

7 Переглядів 2 хв. читання

Національний банк України вивчає питання доцільності випуску власної криптовалюти. Про це йшлося на засіданні Національного координаційного центру кібербезпеки під головуванням Секретаря РНБО України Олександра Турчинова.

Національному банку України, Міністерству фінансів України, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, Службі безпеки України, Національній поліції України, Державній службі фінансового моніторингу, Державній фіскальній службі та Держслужбі спеціального зв’язку та захисту інформації доручено створити робочу групу для напрацювання пропозицій із регулювання обігу криптовалют, визначення держрегулятора, а також порядку функціонування ринку криптовалют, проведення моніторингу транзакцій із використанням криптовалют, ідентифікації суб’єктів криптовалютних операцій, оподаткування доходів від таких операцій.

“Окрім того, доручено розробити механізм забезпечення доступу правоохоронних органів до даних криптовалютних бірж із зобов’язанням вказаних суб’єктів зберігати інформацію про всі транзакції протягом терміну, установленого законодавством для фінансових організацій, та розкриття інформації про клієнта за вмотивованим запитом”, – заявили у РНБО.

У відомстві додали, що, за інформацією керівництва НБУ, СБУ і Нацполіції, відсутність контролю за обігом криптовалют і анонімність розрахунків створюють передумови для їх використання з метою легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом, оплати заборонених до вільного обігу товарів, наприклад, наркотиків і зброї, а також роблять можливим фінансування тероризму, зокрема, на окупованих територіях України.

Довідка. Криптовалюта – віртуальна грошова одиниця. Її не контролює жоден банк, у неї немає купюр і банкнот, а всі операції здійснюють тільки в інтернеті, вони доступні у відкритому вигляді. На цей момент у світі існує більше ніж 2 тисяч криптовалют, найпопулярніші з них – Bitcoin (біткоін) і Ethereum (ефіріум).

Джерело: Прес-служба РНБОУ

Поділитися