Міжнародна група вчених із США, Ірландії, Індії і Сінгапуру створила молекулярну мікросхему, яка працює подібно мозку – одночасно зберігає і обробляє дані, а також здатна перебудовувати свою апаратну архітектуру. Про це повідомляється в журналі Nature.

Вчені створили молекулярний пристрій, що здатен разюче швидко переналаштовувати з’єднання всередині себе, імітуючи поведінку мозку. Але досягається це не за рахунок зміни фізичних зв’язків, як в мозку, а за рахунок перепрограмування логіки.

За словами авторів, їх молекулярний пристрій може в майбутньому допомогти в розробці нового покоління мікросхем з підвищеною обчислювальною потужністю і швидкістю, але зниженим енергоспоживанням. Такі пристрої створювали і раніше, але до сих пір їх робили тільки на основі сполук рідкоземельних металів, що обмежувало температурний діапазон роботи.

Вчені вважають, що такий молекулярний кристал можна вбудовувати в мобільні і периферійні пристрої, а також в звичайні кремнієві процесори для “прискорення прийняття складних рішень” і роботи нейромереж, які будуть набагато могутніше існуючих.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ

Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД

Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ

Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ

Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.

Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.

Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.

І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.