Відстеження користувачів є найважливішою складовою компаній, які націлені на рекламу

6 Переглядів 4 хв. читання

Cуспільство переживає кризу конфіденційності, генеральний директор Apple Тім Кук шокований тим, що IT-компанії, включаючи Facebook, виступили проти впровадження функції для вирішення цієї проблеми. За словами Кука, заяви Facebook абсолютно непереконливі, оскільки створювати рекламні кампанії та заробляти на них гроші можна без таємного відстеження дій людей. Кук також не згоден із заявою глави Facebook Марка Цукерберга, що Apple є конкурентом його компанії. Як зазначив гендиректор Apple, його компанія не займається соціальними мережами.

Тім Кук в інтерв’ю для видання New York Times поділився своєю думкою про слова Facebook щодо майбутніх змін політики конфіденційності своєї компанії, впровадження яких намічене на найближчі тижні.

Нагадаємо, Apple готується до впровадження нової політики конфіденційності. Нові правила конфіденційності App Tracking Transparency покликані дати користувачеві більший контроль за відстеженням його активності. Зміни будуть впроваджені навесні 2021 року, коли вийде наступна бета-версія iOS (імовірно, в квітні). Додаткам буде необхідно отримувати дозвіл користувачів на відстеження будь-яких даних, включаючи унікальний ідентифікатор для рекламодавців (The Identifier for Advertisers, IDFA) і активність в браузері.

Представники компанії Facebook не підтримали App Tracking Transparency. Раніше соцмережа оголосила про свій намір переконати користувачів вибирати опцію “Дозволити відстеження”. Головним аргументом соцмережі в суперечці з Apple з приводу App Tracking Transparency є можливий збиток малому бізнесу. Згідно з її заявами, “як показують дані Facebook, без персоналізованої реклами середньостатистичний рекламодавець з малого бізнесу може зіткнутися з падінням продажів більш ніж на 60% на кожен витрачений долар”.

Тім Кук вважає, що оновлення від Apple, які надають користувачам більше влади над їхніми даними та роблять сторонніми відстеження більш прозорими, розлютили Facebook. Торік гігант соціальних мереж випустив повноцінне оголошення, стверджуючи, що вони “протистоять Apple”. Але Кук вважає, що Facebook відстоює свою лінію, оскільки відстеження є найважливішою складовою компанії, націленої на рекламу.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.

Поділитися