Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала нове керівництво, згідно з яким використання даних, зібраних у людей з країн із високим рівнем доходу, може виявитися неефективним, якщо медичне рішення буде використовуватися в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.

“Системи штучного інтелекту повинні бути ретельно спроектовані, щоб відображати різноманітність соціально-економічних умов і умов охорони здоров’я, і ​​супроводжуватися навчанням цифровим навичкам, взаємодією з громадськістю та підвищенням обізнаності. Системи, засновані в першу чергу на даних людей з країн з високим рівнем доходу, можуть не працювати коректно для людей з низьким і середнім рівнем доходу”, – пояснили фахівці в своєму звіті Ethics and governance of artificial intelligence for health.

Як відзначили в організації, якщо відповідні заходи не будуть прийняті під час розробки медичних рішень на основі ШІ, це може привести до ситуацій, коли рішення, які повинні прийматися постачальниками послуг і пацієнтами, передаються машинам, тим самим підриваючи автономію людини. Медичні послуги в такому випадку будуть доставлятися в нерегульованих умовах і нерегульованими постачальниками послуг, що може створити проблеми для державного нагляду за охороною здоров’я.

Звіт є результатом 18 місяців консультацій між групою експертів в сфері етики, цифрових технологій і прав людини, призначених ВООЗ. ШІ має величезний потенціал для поліпшення охорони здоров’я і медицини в усьому світі, але тільки якщо етичні міркування і права людини будуть поставлені в центр проектування, розробки і впровадження.

У звіті ВООЗ пропонується шість принципів, які будуть використані в якості основи для урядів, розробників технологій, компаній і організацій громадянського суспільства під час розробки ШІ для охорони здоров’я. До них відносяться надання людям автономії щодо систем охорони здоров’я та медичних рішень під час забезпечення захисту приватного життя та конфіденційності, забезпечення прозорості під час розробки проектуванні та розгортанні технологій штучного інтелекту. Також штучний інтелект в сфері охорони здоров’я покликаний заохочувати інклюзивність і справедливість.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як перенести Ваші контакти з iOS на Android за допомогою iCloud, Gmail або Google Drive? ІНСТРУКЦІЯ

Як вибрати найкращий iPad 2021? ПОРАДИ

Як віддалено вийти з Gmail на загубленому пристрої? ІНСТРУКЦІЯ

Майнінг криптовалют: що таке Taproot та який захист у Bitcoin

Дослідження на основі відкритих джерел: де та як використовується? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Wi-Fi зі специфічною назвою мережі виводить з ладу iPhone. Як виявилося, якщо підключитися до бездротової мережі з символьною назвою, то модуль зависає, при цьому потім його можна включити. Проблема стосується всіх моделей iPhone, в тому числі найновіших. Збій можна перемогти тільки за допомогою повного скидання налаштувань.

Також у продуктах Microsoft в 2020 році виявлено 1268 уразливостей, що є рекордним числом. У період з 2016 по 2020 рік кількість уразливостей в рішеннях американської компанії збільшилася на 181%.

Microsoft оновлює OneDrive в Інтернеті та Android основними функціями редагування фотографій. Серед функцій редагування, які зараз підтримує OneDrive, Ви можете обрізати, обертати та вносити коригування світла та кольору у фотографії. Microsoft також пропонує кілька інших функцій для версії програми OneDrive для Android. Тепер Ви можете передавати фотографії на пристрій із підтримкою Chromecast і дозволяти іншим спостерігати, як Ви гортаєте їх у прямому ефірі.

Окрім цього, в Україні заблокували мережу сall-центрів РФ, які збирали особисті дані українців. Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.