Однією з найбільших проблем для малих носимих пристроїв є спосіб їх живлення. Чим менше розмір пристрою, тим менше місця для батареї, що в деяких випадках викликає проблеми – гаджет працює недовго, а швидка заміна батареї неможлива.

Група дослідників з Університету штату Пенсільванія розробила новий метод живлення пристроїв, що носяться, з використанням енергії, отриманої від радіохвиль. Про це пише Slashgear.

Поточні джерела енергії для носимих пристроїв, шо використовуються для таких речей, як контроль показників стану здоров’я, мають певні недоліки. Сонячна батарея може збирати енергію лише, коли пристрій перебуває на сонці, а трибоелектричні пристрої можуть збирати енергію лише тоді, коли тіло знаходиться в русі. Дослідники не намагаються замінити ці методи живлення, але намагаються забезпечити додаткову стабільну  підзарядку для пристроїв. Команда розробила фізично гнучку широкосмугову дипольну антенну систему, яка може бездротово передавати дані, зібрані з датчиків контролю здоров’я.

Пристрій складається з пари розтяжних металевих антен, інтегрованих у провідний графен з металевим покриттям. Широкосмугова конструкція системи дозволяє їй зберігати частотні функції навіть у розтягнутому, зігнутому та скрученому вигляді. Ця система підключена до розтяжної випрямної схеми для створення випрямленої антени, яка може перетворювати енергію від електромагнітних хвиль в електрику.

Потім електроенергію можна використовувати для живлення бездротових пристроїв або заряджання накопичувачів енергії, таких як акумулятори та суперконденсатори. Дослідники вважають, що технологія є складовою частиною бездротового зв’язку, і її можна поєднувати з бездротовими передавальними пристроями передачі даних, щоб забезпечити важливий компонент роботи з існуючими модулями датчиків, розробленими командою. Наступним кроком для дослідників буде вивчення мініатюризованих версій схем та робота над розвитком гнучкості та еластичності випрямляча.

Команда вважає, що вони створили платформу, яку можна легко поєднувати та застосовувати з іншими модулями, розробленими в минулому. Дослідники вивчать можливості розширення або адаптації нової технології для інших застосувань.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як відновити видалені публікації чи історії в Instagram? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити Вашу конфіденційність в Інтернеті, якщо режим анонімного перегляду у Chrome виявився слабким?

Чому у Вас є як мінімум три мільярди причин змінити пароль облікового запису?

Злам веб-сайту: сім ознак, що свідчать про це

Як підвищити захист екаунта в Twitter? ПОРАДИ

Нагадаємо, що майже всі найпопулярніші програми Android використовують компоненти з відкритим вихідним кодом, але багато з цих компонентів застаріли і мають як мінімум одну небезпечну уразливість. Через це вони можуть розкривати персональні дані, включаючи URL-адреси, IP-адреси і адреси електронної пошти, а також більш конфіденційну інформацію, наприклад, OAuth-токени, асиметричні закриті ключі, ключі AWS і web-токени JSON.

Окрім цього, фахівці компанії AdaptiveMobile Security повідомили подробиці про небезпечну проблему в технології поділу мережі 5G. Уразливість потенційно може надати зловмисникові доступ до даних і дозволити здійснювати атаки типу “відмови в обслуговуванні” на різні сегменти мережі 5G оператора мобільного зв’язку.

Також дослідники безпеки виявили в Google Play і Apple App Store сотні так званих fleeceware-додатків, які принесли своїм розробникам сотні мільйонів доларів.

До речі, в даркнеті виявили оголошення про продаж підроблених сертифікатів про вакцинацію і довідок про негативний тест на Covid-19. Крім того, число рекламних оголошень про продаж вакцин від коронавірусу збільшилося на 300% за останні три місяці.

Двох зловмисників з Кривого Рогу викрили у привласненні 600 тисяч гривень шляхом перевипуску сім-карт. Отримавши мобільний номер, зловмисники встановлювали дані про особу, яка раніше його використовувала. Для цього вони авторизувалися у різних мобільних додатках, зокрема поштових служб, державних, комунальних та медичних установ, використовуючи функцію відновлення паролю.