Регулятор в Німеччині заборонив Facebook збирати дані німецьких користувачів WhatsApp. Відомство назвало незаконною спробу компанії змусити користувачів погодитися з оновленими умовами використання програми. Про це повідомляє Bloomberg.

Комісар Гамбурга із захисту даних і свободи інформації Йоханнес Каспар ввів екстрену заборона на збір даних на три місяці, уточнює агентство. Він також попросив регуляторів інших країн Євросоюзу вжити аналогічних заходів. Каспар впевнений, що нові умови WhatsApp непрозорі, суперечливі і надмірно масштабні.

Наказ завдає удар по бізнес-моделі і рeкламной стратегії Facebook. Представник WhatsApp назвав претензії Каспара помилковими і заявив, що наказ не зупинить впровадження нової політики. Дії регулюючого органу засновані на фундаментальному нерозумінні цілей і ефекту oбновленія, заявив месенджер.

За словами Каспара, американський технологічний гігант, можливо, вже незаконно обробляє дані користувачів. Він також зазначив, що запобігти неправомірному використанню даних особливо важливо перед виборами, які відбудуться в Німеччині у вересні.

Як повідомлялося раніше, в WhatsApp оголосили про введення нових правил в січні цього року. Спочатку передбачалося застосувати нові правила використання месенджера вже 8 лютого, але через широкий суспільний резонанс керівництво WhatsApp перенесло введення нової політики конфіденційності даних на 15 травня.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як видалити обліковий запис Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як синхронізувати вкладки між різними браузерами? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зменшити цифровий слід та захистити особисті дані? ПОРАДИ

Instagram як бізнес: у чому секрет успіху в мережі?

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

До речі, китайського виробника розумних телевізорів Skyworth викрили в шпигунстві за користувачами. Кожні 10 хвилин апарат сканував приміщення з метою пошуку інших пристроїв, підключених до мережі Wi-Fi.

Також фахівець компанії ESET Джейк Мур виявив проблему, коли попросив свою восьмирічну дочку протестувати надійність функції розблокування iPhone за допомогою смарт-годинника Apple Watch, що дозволяє розблокувати смартфон при носінні захисної маски. Дівчинка наділа маску і негайно отримала доступ до татового iPhone, просто змахнувши вгору екран.

Apple випустила нову версію операційної системи iOS для iPhone та iPad. Вона додасть на пристрої низку нових функцій, але головні нововведення стосуються приватності користувачів та захисту їхніх персональних даних.

Окрім цього, зловмисники стали частіше використовувати документи Microsoft Excel (версії 4.0) для поширення шкідливих програм, таких як ZLoader і Quakbot.