Операційна система Windows 11 ще офіційно не вийшла, але вже доступна для скачування і попереднього знайомства. І цим, звичайно ж, користуються зловмисники, які намагаються підсунути користувачеві шкідливе ПЗ під виглядом нової ОС.

Небезпечний вірус був виявлений в файлі під назвою 86307_windows 11 build 21996,1×64 + activator.exe.

Він важить 1,75 ГБ, і нібито це інсталяційний файл операційної системи, але під час його запуску відбувається розпакування вірусу, після чого на комп’ютері з’являються рекламні додатки і навіть зайві програми.

Рекомендуємо завантажувати Windows 11 через офіційний сайт і навіть в цьому випадку ставити нову ОС не на свій основний комп’ютер, оскільки новинка ще не налагоджена і багато її підсистеми можуть працювати нестабільно.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

FaceTime для Windows: як користуватися – ІНСТРУКЦІЯ

Чому перевірка готовності Вашого ПК до Windows 11 видає неможливість встановлення?

Як безпечно користування соціальними мережами? ПОРАДИ

В Україні поширюється онлайн-грумінг: як захистити Ваших дітей? ПОРАДИ

Що можуть Google та Apple віддалено зробити з Вашим смартфоном?

Як “скинути” рекламний ідентифікатор на Android? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google видалила з Play Store дев’ять Android-додатків, в цілому завантажених 5,8 млн разів, що, як виявилося, викрадали облікові дані користувачів для авторизації в Facebook.

Щоб виявити, які пристрої “розумного” будинку атакують найбільше, експерти налаштували і підключили до Інтернету уявний “розумний” будинок, що містив різні пристрої – від смарт-телевізорів і термостатів до камер відеоспостереження, принтерів і “розумних” чайників.

Винахідник інтернету сер Тім Бернерс-Лі продав на аукціоні Sotheby’s оригінальний код, за допомогою якого він колись створив Інтернет.

Окрім цього, компанія Apple 30 червня відкрила офіційний офіс в Україні – компанія планує самостійно ввозити техніку в Україну та контролювати магазини офіційних дилерів, які надають послуги компанії в Україні.