У Всесвітній день соціальних мереж нагадуємо про основні рекомендації користування соціальними мережами та поради, як не потрапити на гачок шахраїв.

Окрім безлічі можливостей і переваг, існує низка загроз, пов’язаних із використанням соцмереж. Зокрема нерідко зловмисники діють за схемою “друг просить у борг”. У такому випадку, зламавши екаунт користувача, шахраї розсилають прохання про позику, поповнення мобільного рахунку. Іноді розміщують інформацію про фейкові збори грошей на лікування. Якщо друзі просять гроші через соцмережу – варто зателефонувати та перевірити інформацію.

Також поширеним є продаж неіснуючих товарів у соцмережах. Як правило, в таких випадках аферисти вимагають передплату за товар, однак після отримання грошей – блокують покупців.

Хакери у соцмережах можуть поширювати фішингові посилання, зокрема для збору інформації про банківські картки і подальшого привласнення грошей, а також отримання авторизаційних даних екаунтів.

Для безпечного використання соцмереж Кіберполіція радить:

  • не нехтувати двофакторною автентифікацією – це найкращий захист для Інтернет-екаунтів;
  • використовувати складний пароль, різний для кожної соцмережі;
  • не заходити до екаунтів з чужих пристроїв;
  • ніколи не пересилати приватні фото або фотокопії документів: у разі зламу – ці дані опиняться у зловмисників;
  • не переходити за сумнівними гіперпосиланнями;
  • не поширювати протиправний контент;
  • для онлайн-шопінгу використовувати перевірені ресурси та надавати перевагу післяплаті.

Вам також варто пам’ятати, що представники соцмережі ніколи не писатимуть в особисті повідомлення, а лише на пошту, вказану при реєстрації.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як перенести Ваші контакти з iOS на Android за допомогою iCloud, Gmail або Google Drive? ІНСТРУКЦІЯ

Як вибрати найкращий iPad 2021? ПОРАДИ

Як віддалено вийти з Gmail на загубленому пристрої? ІНСТРУКЦІЯ

Майнінг криптовалют: що таке Taproot та який захист у Bitcoin

Дослідження на основі відкритих джерел: де та як використовується? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Wi-Fi зі специфічною назвою мережі виводить з ладу iPhone. Як виявилося, якщо підключитися до бездротової мережі з символьною назвою, то модуль зависає, при цьому потім його можна включити. Проблема стосується всіх моделей iPhone, в тому числі найновіших. Збій можна перемогти тільки за допомогою повного скидання налаштувань.

Також у продуктах Microsoft в 2020 році виявлено 1268 уразливостей, що є рекордним числом. У період з 2016 по 2020 рік кількість уразливостей в рішеннях американської компанії збільшилася на 181%.

Microsoft оновлює OneDrive в Інтернеті та Android основними функціями редагування фотографій. Серед функцій редагування, які зараз підтримує OneDrive, Ви можете обрізати, обертати та вносити коригування світла та кольору у фотографії. Microsoft також пропонує кілька інших функцій для версії програми OneDrive для Android. Тепер Ви можете передавати фотографії на пристрій із підтримкою Chromecast і дозволяти іншим спостерігати, як Ви гортаєте їх у прямому ефірі.

Окрім цього, в Україні заблокували мережу сall-центрів РФ, які збирали особисті дані українців. Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.