Вести приховані розмови в iOS простіше, ніж ви думаєте.

Функція співпраці в Нотатках дозволяє кільком людям читати та редагувати одну нотатку в режимі реального часу, це означає, що будь-хто в нотатці може на практиці спілкуватися один з одним. Все, що їм потрібно зробити, — це записати щосьв нотатку, а потім інша людина відповість.

Але навіщо для цього використовувати Нотатки, а не просто скористатися Повідомленнями? Особливо, коли незабаром ви зможете редагувати та скасовувати тексти?

На відміну від текстових повідомлень, будь-яка розмова в нотатці може бути «саморуйнівною» за допомогою невеликого втручання. Після того, як ви напишете повідомлення, інша особа може видалити його та надіслати свою відповідь, яку потім ви можете видалити та замінити своєю відповіддю тощо. Ви могли б мати неймовірно довгу розмову — без жодних доказів того, що вона коли-небудь мала місце.

Якщо ви хочете дізнатися, як перетворити нотатку в місце для прихованих розмов на iOS, ось що вам потрібно знати.

Створіть нотатку

На своєму iPhone запустіть програму Нотатки і торкніться кнопки « Створити » у нижньому правому куті, щоб створити нову нотатку. Далі введіть будь-що в нотатку, щоб зберегти її, інакше вона буде автоматично видалена, коли ви вийдете з неї. Ви також можете просто перейти до наявної нотатки, але краще почати з нової.

Як надсилати секретні повідомлення на вашому iPhone. ІНСТРУКЦІЯ

Відредагуйте параметри спільного доступу для нотатки

Коли ваша нотатка буде готова до роботи, ви можете почати процес додавання іншої особи як співавтора, що означає, що вона зможе читати та редагувати все, що є в нотатці. Щоб почати, торкніться кнопки « Більше » у верхньому правому куті, а потім натисніть « Поширити нотатку » .

Тепер торкніться « Опції поширення » та переконайтеся, що в  розділі Дозвіл вибрано параметр Може вносити зміни . Ви також повинні вимкнути Будь-хто може додавати людей , якщо ви хочете бути єдиною людиною, яка може додавати співавторів у вашу нотатку. Поверніться до останньої сторінки, коли завершите налаштування цих параметрів.

Як надсилати секретні повідомлення на вашому iPhone. ІНСТРУКЦІЯ

Додайте співавтора та поділіться посиланням

Далі виберіть спосіб поділитися нотаткою: ви можете надіслати її за допомогою текстових повідомлень, електронної пошти, соціальних мереж тощо. Також ви можете скопіювати посилання на нотатку в буфер обміну та вставити його куди завгодно.

Для цього прикладу я виберу параметр iMessage , щоб поділитися нотаткою.

Угорі сторінки в поле «Кому» введіть номер телефону особи, якій ви хочете надати доступ до нотатки. Ви також можете натиснути піктограму Додати , щоб здійснити пошук у своїх контактах. До нотатки потрібно додати контакт – якщо ви поділитеся посиланням, не додавши контакт, інша особа не зможе побачити або редагувати нотатку, навіть якщо вона має посилання.

Нарешті, натисніть Відправити , щоб поділитися нотаткою зі своїм співавтором.

Як надсилати секретні повідомлення на вашому iPhone. ІНСТРУКЦІЯ

Спілкуйтеся таємно за допомогою Notes

Інша особа на стороні, яка приймає, має відкрити посилання на нотатку та прийняти запрошення. Після цього її буде переспрямовано до програми Notes і до спільної нотатки, яку ви щойно створили.

Щоб поспілкуватися, просто введіть щось у нотатку, інша особа зможе це побачити в режимі реального часу, без натискання «Надіслати». Вона також отримає сповіщення щоразу, коли нотатку буде змінено.

Кожна особа в нотатці матиме відповідний колір (лише на мить), щоб усі інші знали, хто що ввів. Ви також можете провести пальцем праворуч від середини нотатки, щоб побачити ім’я того, хто написав повідомлення, а також позначку часу, коли повідомлення було написано, і будь-які відповідні кольори.

Як надсилати секретні повідомлення на вашому iPhone. ІНСТРУКЦІЯ

Ви також можете натиснути кнопку « Поділитися нотаткою » (зі значком прапорця), перейти до розділу « Керувати спільною нотаткою » , а потім увімкнути « Виділити всі зміни » . Таким чином, усі повідомлення будуть постійно виділені відповідним кольором, що полегшує читання розмови.

Як надсилати секретні повідомлення на вашому iPhone. ІНСТРУКЦІЯ

І якщо ви хочете, щоб ваше спілкування було секретним, видаліть своє повідомлення або повідомлення іншої особи з нотатки. Таким чином ваша розмова буде більше схожа на Snapchat, з ефемерними або короткочасними повідомленнями, які сторонні люди не зможуть побачити, якщо вони переглядають ваші нотатки. Ви можете зробити це за допомогою будь-якого тексту в нотатках, а також фотографій, відео, посилань, малюнків або будь-яких інших вкладень, які ви додаєте до нотатки.

Назавжди видаліть свою таємну бесіду

Не всі таємні розмови можуть тривати вічно, тому настав час закінчити їх.

Якщо ви є власником нотатки, і хочете зберегти нотатку недоторканою для всіх, але заборонити їм її редагувати, ви можете легко це зробити. У верхньому правому куті торкніться кнопки « Переглянути учасників », а потім натисніть  « Керувати спільною нотаткою » . Щоб видалити учасника, ви можете провести пальцем ліворуч по його імені, а потім натиснути Вилучити , або ви можете натиснути його ім’я, а потім торкнутися Видалити доступ .

Як надсилати секретні повідомлення на вашому iPhone. ІНСТРУКЦІЯ

Крім того, ви можете натиснути опцію Припинити поширення , яка не тільки видалить учасників із нотатки, але й видалить нотатку з усіх їхніх пристроїв.

Якщо ви не є власником нотатки, ви можете просто видалити нотатку з програми Notes.

Дізнайтеся більше про функції вашого iPhone з наших попередніх матеріалів.

Джерело: CNET