Не всі Android-пристрої дозволяють переміщати частини встановленої програми на карту пам’яті, але для тих, які це вміють, процес займає усього кілька секунд.

Як перемістити додатки на карту пам’яті?

Більшість флагманів відмовилися від підтримки функції переміщення додатків на карту пам’яті, тому вона частіше зустрічається на пристроях середнього і низького рівнів. Навіть якщо Ваш смартфон підтримує цю функцію, її підтримують не всі додатки. Великі програми, такі як ігри, залишають більшу частину своїх даних у внутрішній пам’яті. Однак Ви все одно можете заощадити дорогоцінне місце таким чином, особливо якщо у вас встановлено багато додатків.

Отже:

 1. Зайдіть в додаток “Налаштування”, який може перебувати на робочому столі або в меню з додатками.
 2. Перейдіть в розділ “Додатки”.
 3. Виберіть програму, яку Ви хочете перемістити на карту пам’яті.
 4. Натисніть на пункт “Сховище”.
 5. Натисніть “Змінити”, якщо така опція є.
  Якщо Ви не бачите такої кнопки, тоді це додаток помістити не можна.
  Якщо ви не можете знайти жодного додатка з такою можливістю, то цю функцію не підтримує Ваш телефон.
 6. Натисніть “Перемістити”.
  Якщо захочете перемістити додаток назад в основне сховище Вашого пристрою, знову натисніть “Змінити”, але на цей раз виберіть внутрішню пам’ять.

Як зробити карту пам’яті основним сховищем?

Якщо Ваш пристрій не підтримує перенесення додатків на карту пам’яті, є ще один варіант, вперше представлений у Android Marshmallow, який може Вам допомогти. Ця функція називається Adoptable або Flex Storage і дозволяє форматувати карту пам’яті в такий спосіб, щоб вона виступала в якості основної пам’яті пристрою. Знову ж, не всі пристрої зі слотом для карт пам’яті будуть підтримувати цю функцію: Motorola, Huawei і Nvidia дозволили використовувати Flex Storage в своїх мобільних пристроях, тоді як у смартфонах Samsung і LG такої можливості немає.

Перед включенням цієї функції необхідно враховувати кілька факторів. Вам знадобиться найшвидша карта microSD, яку можна знайти для забезпечення безперебійної роботи, принаймні, Class 10 або UHS-I і переважно UHS-3. Будь-які дані, наявні на карті пам’яті, будуть стерті, коли Ви відформатуєте її як карту пам’яті, і з цього моменту вона не зможе бути використана в інших пристроях. Нарешті, пам’ятайте, що якщо Ви витягнете цю карту пам’яті з телефону, Ви порушите функціональність всіх додатків або контенту, який Ви перемістили на неї.

Отже:

 1. Зайдіть в додаток “Налаштування”, яке може перебувати на робочому столі або в меню з додатками.
 2. Перейдіть в розділ “Сховище”.
 3. Виберіть Вашу карту пам’яті.
 4. Викличте контекстне меню, натиснувши на іконку з трьох точок в правому верхньому куті.
 5. Виберіть пункт “Налаштування сховища”.
 6. Натисніть “Форматувати як внутрішнє сховище”.
 7. Натисніть “Стерти і відформатувати”.
  Якщо система визначить, що Ваша карта пам’яті працює занадто повільно, Ви побачите попередження, що це призведе до зниження продуктивності.
 8. Натисніть “Перемістити зараз”.
  Після того, як Ви зробите вибір, натисніть “Далі” і почнеться переміщення даних на карту пам’яті. Система вкаже, скільки приблизно часу займе передача і скільки даних буде перенесено на вашу SD-карту.
 9. Натисніть “Готово”.
  Тепер ваша SD-карта є частиною основного сховища і система буде використовувати її в якості додаткового джерела пам’яті в майбутньому.

Нагадаємо, великі американські корпорації Intel Corp., Qualcomm Inc., Xilinx Inc. і Broadcom Inc. призупиняють постачання своїх продуктів та програмного забезпечення китайській телекомунікаційній компанії Huawei.

Також зв’язок четвертого покоління 4G з’явився ще у 281 населеному пункті, де проживає близько 404 тисячі осіб.

Окрім цього, мобільний зв’язок п’ятого покоління (стандарт 5G) може з’явитися в Україні у 2020 році. Відповідний указ підписав Президент України Петро Порошенко 17 травня 2019 року у Міжнародний день електрозв’язку.