Якщо вам потрібно стежити за чимось у вашому домі чи в офісі, але ви не можете бути в двох місцях одночасно, є рішення, що дозволяє легко налаштувати просту віддалену камеру за допомогою будь-якого старого телефону Android.

Нещодавно з одним із моїх котів трапився невеликий інцидент, і йому довелося носити нашийник, щоб запобігти подразненню неприємної рани. Нас проінструктували, що комір може знятися, доки ми не спостерігаємо за ним. Враховуючи, що я працюю вдома, у мене з цим не було проблем, але були випадки, коли мої очі були прикуті до екрану, тому я не міг завжди спостерігати за хворим котом.

Як кажуть, необхідність – мати винаходу. Щоб мати можливість стежити за ним і дотримуватись дедлайнів, я вирішив скористатися одним із старих телефонів Android, які у мене були. За допомогою простої у використанні програми DroidCam . Ця програма дозволяє надзвичайно легко створити систему безпеки або веб-камеру, яку можна використовувати для багатьох цілей (безпека, моніторинг тощо). Дозвольте мені показати вам, як це зробити.

Вимоги

Для виконання цієї роботи вам знадобиться наступне:

  • Телефон Android (версія 5.0 і новіша).
  • Шнур живлення для телефону (ви ж не хочете, щоб акумулятор розрядився).
  • Додаток DroidCam.
  • Веб-браузер у тій самій мережі, що й телефон.

Маючи ці речі наготові, розпочнемо запуск.

Як використовувати старий телефон Android як камеру безпеки

Крок 1: Установка DroidCam

Встановити програму просто, виконавши такі дії:

  1. Відкрийте Play Store на своєму пристрої Android.
  2. Знайдіть DroidCam.
  3. Торкніться Встановити.

Після встановлення програми ви готові до роботи.

Як користуватися DroidCam

Переконайтеся, що ваш пристрій Android підключено до тієї ж бездротової мережі, що й настільний комп’ютер або ноутбук, який ви будете використовувати для перегляду камери та запуску програми. Після запуску програма надасть вам адресу, яку ви використовуєте для підключення з вашого браузера (Малюнок 1).

Малюнок 1

Як перетворити старий телефон Android на камеру відеоспостереження

Вихід на екран відображає IP-адресу та порт, який потрібно використовувати для доступу до камери. Якщо ви наведете веб-браузер на http://SERVER:4747/video (де SERVER – це IP-адреса, яку відображає DroidCam), ви побачите відеовихід з камери (Малюнок 2).

Малюнок 2

Як перетворити старий телефон Android на камеру відеоспостереження

Безкоштовна версія програми пропонує лише роздільну здатність 240p або 480p. Щоб отримати роздільну здатність 720p і 1080p, ви повинні придбати професійну версію програми ( DroidCamX $5,49 в магазині Google Play), яка додає звук, режим HD і SmoothFPS для більш стабільного відео. Однак для базового використання камери безпеки для спостореження за дитиною або котом безкоштовна версія чудово підходить.

Не забудьте підключити цей телефон у розетку, оскільки потокове відео може розрядити акумулятор. Доброю новиною з цього приводу є те, що програма продовжуватиме трансляцію навіть після того, як ваш телефон заблокований і у сплячому режимі.

Ось суть використання DroidCam як веб-камери/камери безпеки. Я використовував це налаштування для кількох програм, де мені потрібно було більше очей, ніж дала мені еволюція.

Джерело:  Jack Wallen, ZDNet