Як і більшість браузерів, Mozilla Firefox збирає телеметричні дані. Ця функція вперше була представлена ще в Firefox 7 в 2011 році. Mozilla заявляє, що телеметрія “допомагає інженерам організації та відповідальним особам оцінити використання браузера в реальних умовах”. Як перевірити, які Ваші дані потрапляють до компанії Mozilla, читайте у статті.

Телеметрія містить “дані про продуктивність і використанні браузера”. Firefox Browser збирає “анонімну інформацію про продуктивність, характеристики пристрою, сценаріях використання браузера і персональних налаштуваннях”.

Mozilla веде відкриту політику щодо зібраних телеметричних даних. Будь-хто може зайти на портал https://telemetry.mozilla.org/ і перевірити, які дані передаються на сервер Mozilla. Щотижневий звіт Firefox Public Data Report дозволяє користувачам Firefox ознайомитися з даними активності, поведінки і конфігурацією обладнання.

Як перевірити, які дані про Вас збирає браузер Mozilla Firefox?

Користувачі Firefox, які хочуть знати більше про телеметрію, яку збирає Mozilla, можуть скористатися внутрішньої сторінкою about:telemetry.

Як перевірити, які дані про Вас збирає браузер Mozilla Firefox?

Як перевірити, які дані про Вас збирає браузер Mozilla Firefox?

Як перевірити, які дані про Вас збирає браузер Mozilla Firefox?

Представлені на ній дані залежать від декількох факторів, у тому числі від каналу Firefox і налаштувань передачі телеметричних даних в Firefox.

Mozilla охоче розкриває інформацію про зібрані дані, а користувачі Firefox навіть можуть повністю відключити телеметрію в браузері і запобігти передачі даних в Mozilla.

Раніше в цьому місяці Mozilla повідомила, що представить функцію, яка дозволить користувачам Firefox вручну видалити ці телеметричні дані (замість автоматичного видалення).

Нагадаємо, дослідники Google виявили у браузері Apple Safari численні уразливості, що дозволяли стежити за активністю користувачів в Інтернеті

Також шкідник-вимагач FTCODE знову проявив активність, але тепер він ще й має нові можливості крадіжки інформації, орієнтовані на браузери та сервіси електронної пошти

Окрім цього, розробник Джейн Манчун Вонг випадково відкрила нову функцію у програмі Facebook Messenger, яка дозволить користувачам заблокувати додаток після того, як вони його покинуть, миттєво або після затримки до 1 години. Крім того, можна було б розблокувати додаток інструментом, який називаться “Face ID”.

А під час останніх дослідженнь у Принстонському університеті з’ясувалося, що п’ять основних операторів США стали жертвами атаки “підміна SIM-картки”.

Зверніть увагу, що команда безпеки компанії Google на невизначений термін призупинила публікацію і оновлення будь-яких платних розширень для браузера Chrome в Chrome Web Store. Рішення викликане різким зростанням шахрайських операцій.