Кожна друга програма та сервіс зараз намагаються впровадити функціонал штучного інтелекту, щоб привабити втомлених користувачів або задовольнити акціонерів. Іноді функції штучного інтелекту працюють добре. Але часто це призводить до видачі непотрібних даних (принаймні, поки що) і кошмару конфіденційності. Ось як Linux може допомогти вам уникнути ШІ-апокаліпсису.
КЛЮЧОВІ ТЕЗИ
- Продукти повсюдно впроваджують штучний інтелект, що призводить до порушення конфіденційності та створення небажаних результатів роботи штучного інтелекту.
- Багато генеративних продуктів зі штучним інтелектом записують ваші дані та дії, що загрожує вашій конфіденційності та сприяє крадіжці контенту.
- Зробіть ШІ опційним а не обов’язковим, перейшовши на Linux. Це безкоштовно!
Всі додають ШІ до своїх продуктів та послуг
Генеративний ШІ – це приголомшлива нова технологія, і я вважаю, що кожен повинен спробувати чат-боти та генератори зображень, щоб дізнатися, як вони працюють, і підготуватися до майбутнього. Я заперечую проти безсистемного застосування штучного інтелекту, без жодних думок про користувачів, що робить продукти гіршими. Наприклад:
- Windows Recall: Функція Windows 11, яка записувала все, що ви робите на екрані (включаючи паролі, банківські рахунки, все), а потім передавала це чат-боту. Її настільки висміяли, що Microsoft відкликала оновлення, яке містило цю функцію (Windows Recall було відкликано).
- Air Canada: Чат-бот авіакомпанії Air Canada на основі штучного інтелекту повідомив мандрівникові, що він зможе отримати знижку на авіаквиток у зв’язку з важкою втратою. Знижки насправді не існувало. Air Canada подала позов до суду і програла його.
- Humane AI Pin: Це був навіть не існуючий продукт, зіпсований штучним інтелектом, а пристрій, який був спеціально розроблений і створений для взаємодії зі штучним інтелектом, і він був настільки поганим, що ризикував випадково загорітися під час використання. В решті решт власник вирішив позбутися свого невдалого стартапу та виставив його на продаж за 1 мільярд доларів.
Намагання впровадити штучний інтелект у все, що завгодно, не припиняється, незважаючи на занепокоєння користувачів. Windows, MacOS та iOS продовжують впроваджувати нові функції штучного інтелекту, причому безкоштовно для вас. У зв’язку з цим виникає питання, як вони планують заробляти на цьому гроші (підказка: відповідь, ймовірно, полягає в монетизації даних, які ви їм надаєте).
Щоб ШІ працював, йому потрібно зібрати ваші дані
Генеративний ШІ не розширює межі творчості, це просто алгоритм, який об’єднує шматки даних, на яких він був навчений. Це означає, що генеративний ШІ потребує постійного потоку нової інформації для роботи, щоб залишатися актуальним.
Спочатку це забезпечувалося шляхом вилучення інформації з публічного Інтернету (можливо, з крадіжкою контенту реальних людей у процесі). Але цього вже недостатньо, і кожен постачальник ШІ хоче мати власні унікальні дані, які ставлять його над конкурентами. І вони хочуть отримати їх від вас.
Коли ви взаємодієте зі штучним інтелектом, він записує ваші дії. Це не така вже й велика проблема, коли ви просто закидаєте чат-бота запитаннями заради сміху, але це може стати величезною проблемою, коли функція штучного інтелекту вбудована у вашу операційну систему. Якщо ви не уважно ставитеся до того, на що погоджуєтеся, коли встановлюєте додаток або оновлення системи, або купуєте новий пристрій, ваша активність потенційно записується для навчання ШІ.
Це не просто робить результати роботи штучного інтелекту неоригінальними, це величезна проблема конфіденційності: як ви можете бути впевнені, що деякі деталі вашого приватного життя, які були передані платформі штучного інтелекту, не будуть використані для створення чиєїсь короткої історії, ділової електронної пошти, створення зображень або просто відкриті для громадськості?
Поверніть контроль, перейшовши на Linux
Гаразд, я вже достатньо розповів про конфіденційність ШІ, тож що ви можете з цим зробити? Відповідь досить коротка.
Візьміть під контроль свій комп’ютерний досвід, перейшовши на Linux, 100% безкоштовну операційну систему з відкритим вихідним кодом. Основні дистрибутиви Linux, такі як Ubuntu та Fedora, не мають вбудованого ШІ, а якщо він з’явиться в майбутньому, ви зможете просто видалити його або перейти на інший дистрибутив Linux. Якщо ви хочете використовувати інструменти зі штучним інтелектом, ви можете зробити це за власним вибором, а не з примусу.
Спільнота з відкритим вихідним кодом, яка розробляє програми для Linux, як відомо, піклується про конфіденційність, тому якщо ваш улюблений додаток вирішить нав’язати вам нові функції, ви зазвичай можете знайти безпечну альтернативу (наприклад, LibreOffice – це абсолютно безкоштовна альтернатива Microsoft Office, без онлайн-сервісів та інтеграції штучного інтелекту).
На мобільних пристроях забезпечити конфіденційність складніше, оскільки немає широкодоступних мобільних телефонів і планшетів з відкритим вихідним кодом. Але принаймні ваш ПК може бути вашим власним, приватним, вільним від ШІ оазисом.