​​Хакери можуть спустошувати банківські рахунки, отримувати конфіденційні дані, шантажувати і не лише. Важливо пам’ятати, що комп’ютерна техніка потребує захисту від шкідливого програмного забезпечення.

Для зменшення ризиків використовуйте наступні поради від Кіберполіції:

  • використовуйте антивірусні програми та налаштуйте автоматичне сканування техніки на наявність шкідливого програмного забезпечення;
  • налаштуйте автоматичне оновлення операційної системи, вони можуть допомогти запобігти атакам шкідливого програмного забезпечення, а також виправити вразливості у системі;
  • встановіть firewall (програмний або програмно-апаратний елемент, що фільтрує та блокує шкідливий трафік);
  • завантажуйте програми та додатки лише з офіційних джерел;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не відкривайте підозрілі повідомлення на електронній пошті від сторонніх;
  • уникайте користування загальнодоступними мережами Wi-Fi;
  • використовуйте блокувальник спливаючих вікон з Інтернет-браузера, бо вони також можуть містити зловмисний або небезпечний код.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як видалити обліковий запис Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як синхронізувати вкладки між різними браузерами? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зменшити цифровий слід та захистити особисті дані? ПОРАДИ

Instagram як бізнес: у чому секрет успіху в мережі?

Як правильно вибрати ноутбук? ПОРАДИ

До речі, китайського виробника розумних телевізорів Skyworth викрили в шпигунстві за користувачами. Кожні 10 хвилин апарат сканував приміщення з метою пошуку інших пристроїв, підключених до мережі Wi-Fi.

Також фахівець компанії ESET Джейк Мур виявив проблему, коли попросив свою восьмирічну дочку протестувати надійність функції розблокування iPhone за допомогою смарт-годинника Apple Watch, що дозволяє розблокувати смартфон при носінні захисної маски. Дівчинка наділа маску і негайно отримала доступ до татового iPhone, просто змахнувши вгору екран.

Apple випустила нову версію операційної системи iOS для iPhone та iPad. Вона додасть на пристрої низку нових функцій, але головні нововведення стосуються приватності користувачів та захисту їхніх персональних даних.

Окрім цього, зловмисники стали частіше використовувати документи Microsoft Excel (версії 4.0) для поширення шкідливих програм, таких як ZLoader і Quakbot.