Cybercalm писав про проблеми у роботі браузера Google Chrome, який після оновлення почав аварійно завершувати роботу. На несправності цього тижня скаржилися користувачі операційної системи Windows.

Фактично дійшло до того, що веб-переглядач не можна було нормально використовувати, а про причини доводилося тільки здогадуватися. Нагадаємо, що розробники Google випустили Chrome версії 90.0.4430.212 понад два тижні тому – 10 травня.

Одразу після релізу від користувачів не надходило скарг на “виліт” програми, проте все змінилося упродовж останніх днів. Першим про проблему повідомило видання Windows Latest: користувачі почали скаржитися на “виліт” розширень для браузера і вкладок Google Chrome.

Аварійне завершення роботи відбувалося раптово при звичайному використанні веб-переглядача. Поступово форум підтримки Chrome і Reddit наповнилися зверненнями розлючених користувачів.

“Близько 15 хвилин тому абсолютно несподівано Google Chrome завершив роботу. Всі аддони впали, а вкладки відмовлялися завантажуватися. Абсолютно порожній екран, а на вкладці значиться “Untitled”, – пише один з учасників спільноти Reddit .

Деякі навіть повідомляли про неможливість відкрити налаштування або сторінку розширень. Проблема зачіпала як звичайний режим, так і “Інкогніто”.

Трохи пізніше дослідники і самі користувачі почали шукати “корінь” проблеми. Виявилося, що баг був пов’язаний з директорією % UserProfile % \ AppData \ Local \ Google \ Chrome \ User Data, яка використовується для зберігання даних користувача, розширень і налаштувань браузера.

У зв’язку з цим розробники Chrome порадили зробити резервні копії, а після виконати одну з наступних дій:

  1. Переконатися, що синхронізація працює коректно. Для цього потрібно відвідати сторінки https://chrome.google.com/sync і https://passwords.google.com.
  2. Закрити всі вкладки та вікна Google Chrome.
  3. Відкрити Провідник Windows і папку % LOCALAPPDATA % \ Google \ Chrome \ User Data в ньому.
  4. Видалити файл “Local State” (тільки при наявності бекапу!).
  5. Відкрити Chrome.

Другий спосіб вимагає перейменування директорії “User Data” (підійде будь-яке інше ім’я).

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як завантажити дані Google Maps? ІНСТРУКЦІЯ

Психічне здоров’я у дітей від соцмереж і смартфонів не страждає – ДОСЛІДЖЕННЯ

Як створити надійний пароль? ПОРАДИ

Як вберегти свої банківські рахунки від кіберзлочинців? ПОРАДИ

Що таке FLoC Google і як він буде відстежувати Вас в Інтернеті?

До речі, пандемія спричинила нову хвилю цифрової трансформації у всьому світі. І державні установи не залишилися осторонь цього процесу. Завдяки розширенню цифрової інфраструктури, зокрема створенню нових додатків та сервісів, віддалених робочих місць та переходу в хмарне середовище, кількість потенційних векторів атак збільшилася.

Також повністю модульний ноутбук з ОС Windows від Framework тепер готовий до попереднього замовлення за базовою ціною у $999. Клієнти можуть розміщувати замовлення на веб-сайті Framework. 13,5-дюймовий ноутбук складається повністю з модульних деталей, включаючи материнську плату, яку ви можете легко поміняти та замінити.

Кілька редакцій Windows 10 версій 1803, 1809 та 1909 досягли кінця обслуговування (EOS), починаючи з травня , про що Microsoft нагадала нещодавно. Пристрої з випусками Windows 10, які досягли EoS, більше не отримуватимуть технічну підтримку, а також щомісячні виправлення помилок та безпеки, щоб захистити їх від останніх виявлених загроз безпеки.

Окрім цього, після вступу в силу нової політики Google в описі додатків з’явиться додатковий розділ з інформацією про те, до яких даними має доступ продукт. У розробників буде можливість розповісти користувачам про те, для чого додаткам потрібен доступ до тих або інших даних і як їх обробка впливає на загальну функціональність.