Онлайн-ігри є найпопулярнішою розвагою для людей протягом десятиліть. За останні кілька років захоплення іграми стає професійним заняттям для деяких користувачів, а кіберспорт продовжує набирати все більших обертів та отримує всесвітнє визнання.

Зокрема у всьому світу проводяться турніри з величезними призовими фондами для мільйонної аудиторії глядачів. За даними Goldman Sachs до 2022 року дохід від кіберспорту може досягти приблизно 3 мільярдів доларів. При цьому галузь освіти також не відстає, зокрема деякі університети пропонують курси для професійних гравців.

Все це надихає покоління активних гравців покращувати свої навички гри в Інтернеті, щоб згодом стати майбутньою зіркою кіберспорту. Для отримання права на участь у найважливіших турнірах у складі елітної команди геймерам доводиться багато тренуватися. Однак успіх залежить не тільки від умінь та навичок під час гри, оскільки з популярністю онлайн-ігор зросла кількість можливих ризиків, з якими можуть зіштовхнутися любителі ігор, пише ESET.

Основні загрози для геймерів і способи захисту:

Втручання в процес гри

Однією з основних загроз для геймерів в Інтернеті є інші гравці, які бажають обманним способом отримати перевагу над суперником. Для цього зловмисники можуть використовувати скрипти та спеціальні модифіковані програми, які здатні визначати траєкторію пострілу, час відновлення здібностей противників та автоматизувати деякі механізми. Наприклад, для втручання у гру Counter-Strike використовувалися загальновідомі комп’ютерні боти, які допомагають дивитися крізь стіну або автоматично стріляти в противника.

Гра на конкурентному рівні зазвичай, відбувається на захищених серверах Valve Anti-Cheat (VAC), які виявляють різні модифіковані програми та скрипти на пристроях користувачів. Однак існують способи обходу цієї системи. Зокрема, була виявлена причетність професійних гравців до використання модифікованих програм, замовлених на хакерських форумах. Зазвичай, такі програми коштують тисячі доларів, оскільки вони виготовляються на замовлення.

У випадку виявлення підозрілих дій під час гри геймери можуть повідомити про це розробника. На професійній арені подібні дії призводять до заборони подальшої гри, сплати штрафів та інших санкцій.

Шкідливі програми

Різні типи шкідливих програм також можуть стати загрозою для геймерів. Залежно від мети кіберзлочинців, способи та інструменти інфікування відрізняються. Одним із механізмів виключення активних гравців із гри є атака за допомогою програм-вимагачів. Зазвичай, такі атаки здійснюються спеціально для блокування ігрових файлів, що в свою чергу призведе до виключення гравця з учасників важливого матчу. В результаті можлива втрата доступу до даних та фінансові витрати для їх відновлення або сплати викупу (але, звичайно, це не гарантує повернення файлів).

Ще однією загрозою для геймерів є програми для зчитування натиснень клавіатури. Як правило, такі шкідливі програми використовуються для викрадення даних гравця під час входу в систему з метою отримання доступу до облікового запису та подальшого блокування. Крім цього, жертва може втратити все, що було у її обліковому записі: звання, розблоковані або придбані речі та інші цінності. Також у разі підключення кредитної картки до облікового запису, зловмисники можуть здійснювати покупки за рахунок жертви. Іноді гравці можуть стати ціллю через помилку чи недолік в ігровому клієнті, прикладом є інфікування платформи для завантаження ігор Origin.

DDoS-атака як загроза для геймерів

DDoS-атаки — це атаки, під час яких комп’ютери або мережа перевантажені настільки, що порушують роботу хоста, підключеного до Інтернету. В онлайн-іграх це означає затримку між діями користувача та реагуванням сервера, на якому йде відеогра. В кіберспорті доводиться приймати рішення за секунди і відставання може мати вирішальну роль у фіналі гри. Як і конкретні гравці, так і всі члени команди можуть стати жертвами атак для погіршення результатів гри.

Прикладом є тепер неактивна команда ZONE, яка стала ціллю досить великої кількості атак. Згодом геймери видалили непотрібні програми та були змушені грати в одній кімнаті для уникнення спілкування онлайн, проте навіть це не врятувало їх від чергової атаки. Жертвами подібного виду атак стають не тільки любителі ігор, а й такі гіганти ігрових сервісів, як Microsoft та Sony.

Кіберспорт стрімко розвивається та з кожним роком ряди професійних гравців поповнюються новачками. У зв’язку з цим зростає і кількість загроз для геймерів. Тому для безпеки активних гравців під час гри варто використовувати надійне рішення для захисту пристроїв, регулярно перевіряти безпеку мережі та використовувати VPN під час онлайн-гри.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ

ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD

ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ

НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, Mac переживає ще одну величезну зміну процесора. До кінця 2020 року Apple випустить Mac, які містять “Apple Silicon”, як і iPad та iPhone. Ось що означає кінець процесорів Intel для майбутнього Mac. Новий macOS 11.0 Big Sur, який очікують восени 2020 року, стане першою версією macOS, яка підтримує цю нову архітектуру.

Також Apple на всесвітній конференції розробників Worldwide Developers Conference (WWDC) 2020 анонсувала нові функції конфіденційності та безпеки для користувачів iOS і macOS.

Окрім цього, після років спекуляцій та чуток, Huawei офіційно представила свою операційну систему Harmony OS в 2019 році. Можна сказати, що було поставлено більше питань, ніж відповідей. Як це працює? Які проблеми вона вирішує? І це продукт ворожнечі між Huawei та урядом США?

До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.

Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.