Компанія ESET повідомила про небезпеки, що загрожують користувачам стрімінгових сервісів, онлайн-ігор і інтернет-магазинів.

В першу чергу, страждають любителі популярних серіалів і фільмів. На жаль, в пошуках нового епізоду користувач не завжди замислюється про безпеку посилань, за якими він переходить. “Безкоштовні” стрімінгові сервіси та онлайн-кінотеатри, як правило, отримують дохід побічно: в кращому разі показуючи велику кількість реклами, в гіршому – вдаючись до шахрайства. Користувачі часто стають жертвами фішингових атак: наприклад, їм пропонується перейти по посиланню і заповнити анкету для подальшого перегляду або завантажити та встановити спеціальний плеєр для перегляду серіалу в хорошій якості.

У наступній “групі ризику” – любителі неліцензійних онлайн-ігор. По-перше, використання піратського ПЗ – саме по собі є правопорушенням. По-друге, разом з файлами гри на пристрій можуть потрапити шкідливі програми (кейлогери тощо), тому не варто користуватися сервісами, що пропонують безкоштовно каталог ігор, представлених на Steam та інших легальних платформах.

Нарешті, посилилися кіберзагрози, які супроводжують інтернет-шопінг. Шахраї створюють фальшиві онлайн-магазини медичних масок, антисептиків і з їх допомогою викрадають персональні дані і згодом – гроші з рахунків жертв.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

На час карантину під час Вашої роботи вдома існує більша загроза бути підданим кіберзламу, ніж би Ви виконували завдання в офісі. Щоб зменшити ризики інфікування шкідливими програмами та підвищити безпеку віддаленого доступу,  дотримуйтесь наступних правил.

Нагадаємо, компанії Apple і Google об’єдналися, щоб створити систему відстеження контактів з хворими коронавірусом на iOS і Android.

Також понад 300 облікових записів Zoom виявили на одному з форумів у Даркнеті, де викладаються та продаються різні особисті дані.

Якщо Ваш смартфон потрапить до чужих рук, уся Ваша конфіденційна інформація може бути використана у зловмисних цілях. Саме тому важливо потурбуватися про безпеку своїх даних задовго до втрати чи викрадення телефону.

Як запевняють в Apple, користувач в масці не може пройти аутентифікацію за допомогою сканера особи Face ID, проте фахівці з Tencent Xuanwu Lab довели зворотне.