Пристрої покликані зробити повсякденне життя більш комфортним, але в той же час вони можуть представляти чималий ризик в плані кібербезпеки. Таке показав цікавий експеримент, проведений британською некомерційною організацією Which? спільно з фахівцями NCC Group тощо.

Експерти налаштували і підключили до Інтернету уявний “розумний” будинок, що містив різні пристрої – від смарт-телевізорів і термостатів до камер відеоспостереження, принтерів і “розумних” чайників. Експеримент проводився протягом декількох місяців і в перший тиждень число спроб зламу і сканувань було порівняно невеликим – 1017, але незабаром показник перевищив 12 тисяч атак на тиждень. З них 2435 інцидентів були пов’язані зі спробами авторизуватися на пристроях з ненадійними обліковими даними.

У більшості випадків атаки блокувалися налаштуваннями безпеки пристроїв, відзначили експерти.

Більше всього атакували принтер Epson, бездротову камеру ieGeek, смарт-телевізор Samsung і система безпеки “розумного” будинку Yale. В основному спроби сканування і атак проводилися з США, Індії, Росії, Нідерландів і Китаю.

В одному з випадків експерти помітили, що хтось отримав доступ до відеокамери ieGeek, використовуваної в експерименті, і зміг переглядати відеозапис, а також змінити налаштування. Фахівці спробували зв’язатися з виробником пристрою, але безрезультатно. У підсумку вони звернулися до Amazon, і компанія прибрала камеру з продажу.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як перенести Ваші контакти з iOS на Android за допомогою iCloud, Gmail або Google Drive? ІНСТРУКЦІЯ

Як вибрати найкращий iPad 2021? ПОРАДИ

Як віддалено вийти з Gmail на загубленому пристрої? ІНСТРУКЦІЯ

Майнінг криптовалют: що таке Taproot та який захист у Bitcoin

Дослідження на основі відкритих джерел: де та як використовується? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Wi-Fi зі специфічною назвою мережі виводить з ладу iPhone. Як виявилося, якщо підключитися до бездротової мережі з символьною назвою, то модуль зависає, при цьому потім його можна включити. Проблема стосується всіх моделей iPhone, в тому числі найновіших. Збій можна перемогти тільки за допомогою повного скидання налаштувань.

Також у продуктах Microsoft в 2020 році виявлено 1268 уразливостей, що є рекордним числом. У період з 2016 по 2020 рік кількість уразливостей в рішеннях американської компанії збільшилася на 181%.

Microsoft оновлює OneDrive в Інтернеті та Android основними функціями редагування фотографій. Серед функцій редагування, які зараз підтримує OneDrive, Ви можете обрізати, обертати та вносити коригування світла та кольору у фотографії. Microsoft також пропонує кілька інших функцій для версії програми OneDrive для Android. Тепер Ви можете передавати фотографії на пристрій із підтримкою Chromecast і дозволяти іншим спостерігати, як Ви гортаєте їх у прямому ефірі.

Окрім цього, в Україні заблокували мережу сall-центрів РФ, які збирали особисті дані українців. Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.