За даними компанії Cybereason, 80% підприємств, які стали жертвами здирницького ПЗ і заплатили здирникам, піддавалися повторним атакам. У половині випадків повторні атаки здійснюють хакери, які атакували підприємство в перший раз.

В опитуванні дослідників Cybereason взяли участь 1263 фахівця в із кібербезпеки, що працюють в різних компаніях в США, Великобританії, Іспанії, Німеччини, Франції, ОАЕ і Сінгапурі. За їхніми словами, майже половина організацій, які постраждали від повторних атак, впевнені, що ці атаки – справа рук хакерів, які атакували їх в перший раз. Тільки 34% опитаних вважають, що за подальшими атаками стоять інші кіберзлочинці.

Сплата викупу здирникам аж ніяк не гарантує повернення нормального режиму роботи. За словами 46% учасників опитування, заплативши хакерам, вони отримали свої дані назад, але частина їх була пошкоджена. 25% респондентів повідомили, що після атаки їх організації були змушені закритися.

Причина такого високого відсотка полягає в тому, що, коли підприємства вирішують заплатити викуп, вони знаходять лише миттєве рішення. Однак тим самим вони також демонструють свою готовність платити великі суми для розв’язання кризи. Якщо жертва платить здирникам, вона ніби промовляє: “Ми готові мати з вами справу”. Тому хакери, недовго думаючи, атакують її повторно, до того, як жертва встигне поліпшити свої практики кібербезпеки.

Якщо заплатити хакерам, то Вас атакують знову з вірогідністю 80%

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.