Європол за сприяння правоохоронних органів Болгарії, Німеччини, України, Молдови та інших країн ліквідував велике кіберзлочинне угрупування, що стоїть за поширенням банківського трояна GozNym, за допомогою якого зловмисники намагалися викрасти близько 100 мільйонів доларів у понад 40 тисяч компаній по всьому світу.

Шкідливе програмне забезпечення GozNym розроблено на основі банківського трояна Gozi ISFB, вперше поміченого в 2012 році, і завантажувача Nymaim, який також може функціонує як програма-вимагач.

Згідно з повідомленням поліцейського відомства, влада США висунула звинувачення десятьом учасникам злочинної мережі, п’ять з них були арештовані в Болгарії, Грузії, Україні та Молдові. Ще п’ятеро членів угрупування, які є громадянами РФ, знаходяться в бігах, в тому числі творець GozNym, який займався розробкою, управлінням та здачею трояна в оренду. За даними ФБР, в цей час підозрювані знаходяться в Росії.

За інформацією відомства, учасники угрупування заражали комп’ютери жертв трояном і з його допомогою викрадали банківські облікові дані, крали кошти і відмивали їх, використовуючи рахунки в американських і іноземних банках.

Угрупування рекламувало свої послуги на різних російськомовних хакерських форумах, саме на них керівник угруповання, під контролем якого знаходилося більш ніж 41 тисяча заражених комп’ютерів, вербував “співробітників”.

До речі, Google пропонує експериментальну нову систему, яка базується на єдиній уважній моделі послідовності для прямого перекладу мовлення в мову, не покладаючись на проміжні представлення тексту.

Нагадаємо, модифіковане оновлення Adobe вирішило серйозні проблеми безпеки у Flash, Acrobat та Reader, що може призвести до витоків інформації або довільного виконання коду. Технологічний гігант випустив набір рекомендацій, що детально описують вразливості, про які повідомляється та які виправлені в цьому місяці

Також компанія Apple планує запустити низку нових додатків, функцій та засобів розробки на своїй щорічній конференції з програмного забезпечення наступного місяця. Для поліпшення своїх пристроїв і зміцнення зв’язку з клієнтами, гігант комп’ютерних технологій продовжуватиме балансувати між залученням зовнішніх виробників додатків та одночасно конкурувати з ними.

Окрім цього, одним з найвідоміших та простих методів запобігання втрати важливих даних є резервне копіювання файлів або бекап. Даний процес забезпечує зберігання будь-якого важливого документа або інформації в окремому місці від оригіналу для уникнення втрати інформації.