Фахівці з університету Чикаго винайшли цікавий браслет, який застосовує ультразвук для глушіння мікрофонів, включаючи “розумні” колонки і голосові асистенти.

У пристрої реалізовані 24 динаміка, що видають непомітні ультразвукові сигнали, які мікрофони розпізнають як статичний шум. Сигнали не можна почути людям і вони не заважають розмові, але мікрофони фіксують саме їх, в результаті чого на записі виходять лише високочастотні шуми з перешкодами.

Як пояснили розробники, браслет експлуатує “синергію між ультразвуковими перешкодами і природними рухами”. Він здатний створювати перешкоди у всіх напрямках і усувати “сліпі зони”, підвищуючи зону перешкод. Таким чином винахід може забезпечити захист навіть від прихованих мікрофонів.

На думку фахівців, ця розробка допоможе зберегти конфіденційність розмов. В цей час браслет знаходиться на стадії прототипу, але, за словами вчених, його виробництво обійдеться всього в $ 20.

Нагадаємо, популярні поштові додатки для iOS і Android “обробляють” дані з поштових скриньок користувачів і потім продають створені на основі цієї інформації продукти клієнтам у сфері фінансів, туризму та електронної комерції.

Також фішинговий механізм створили двоє правопорушників для заволодіння криптовалютою. Під час виконання користувачем переказу криптовалюти відбувалася підміна криптогаманця отримувача, і гроші направлялись зловмисникам.

Окрім цього, зловмисник за допомогою системи онлайн-платежів банківських установ, які не є резидентами України, заволодів грошовими коштами українського банку.

Зверніть увагу, найбільш привабливою для хакерів мобільною операційною системою є Android. Так, 99% мобільних шкідливих програм виявляюють саме на пристроях під управлінням цієї ОС, йдеться у звіті з кібербезпеки мобільних пристроїв за 2019 рік компанії ESET.

До речі, образливі та провокативні повідомлення, знущання в коментарях, навмисне створення конфліктних ситуацій — все це типові прояви тролінгу в Інтернеті. Часто юні користувачі не в змозі боротися з цим самостійно, а батьки не розуміють що це та як захистити власну дитину. Як знизити тиск на підлітка, який вже став жертвою тролінгу в Мережі, а також уникнути цього, читатйте у статті.