Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю випустило мобільний додаток “Щит”, який попереджає користувачів про те, що вони були в місцях на території Ізраїлю одночасно з пацієнтами з коронавірусною інфекцією.
Додаток доступний для Android та iOS. Протягом дня “Щит” збирає дані GPS і SSID (Wi-Fi) через роз’єм користувача і, ґрунтуючись на них, визначає, чи не перебував користувач в один час і в одному місці з хворим. Дані зберігаються локально на пристрої і не передаються ні МОЗ, ні кому-небудь ще.
При виявленні нових випадків зараження МОЗ опитує пацієнтів про те, де вони були протягом дня. За згодою пацієнтів дані про відвідані ними місцях будуть вноситися в JSON-файл, що завантажується в додаток “Щит” один раз на годину. Додаток зіставляє ці відомості з даними про місцезнаходження пристрою і в разі виявлення збігів попереджає користувача. Потім додаток пропонує користувачеві повідомити про потенційну можливість зараження Міністерству охорони здоров’я. У разі відсутності збігу користувач також отримає відповідне повідомлення.
Під час зіставлення даних можливі хибнопозитивні результати. Медики, які знають, що заражений пацієнт не був в тому чи іншому місці, можуть повідомляти МОЗ про хибнопозитивний результати, і в JSON-файл будуть вноситися відповідні корективи.
Користувачі можуть переконатися в тому, що “Щит” зберігає дані тільки локально на пристрої, ознайомившись з вихідним кодом програми на GitHub. Вихідний код опублікований під ліцензією MIT, тому ним можуть скористатися інші країни.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
-
ФІШИНГ ТА СПАМ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З COVID-19?
-
АПГРЕЙД ВАШОГО КОМП’ЮТЕРА: 5 КОМПЛЕКТУЮЧИХ, ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИ В ПЕРШУ ЧЕРГУ
-
-
ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ВАМ СОЦІАЛЬНА ІНЖЕНЕРІЯ ТА ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ “СОЦІАЛЬНОГО ХАКЕРА”?
-
Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.
Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.
До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.
Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.