Під виглядом ліцензійного програмного забезпечення зловмисники поширювали віруси типу “stealer” або “keylogger”. Програмні засоби поширювали в мережі Інтернет на спеціалізованих форумах та чатах бірж криптовалют, повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Двоє мешканців Хмельниччини віком 28 років самостійно створювали, а також купували та модифіковували шкідливе програмне забезпечення.

Робота цих вірусів була налаштована так, що на інфікованих комп’ютерах відбувався збір інформації, в тому числі й конфіденційної. Серед такої – паролі, логіни до різних ресурсів, інформація про гаманці криптовалют, файли з персональною інформацією тощо.

У подальшому зібрана інформація направлялась зловмисникам на спеціально налаштований сервер. Частина розповсюдженого шкідливого програмного забезпечення дозволяла їм віддалено керувати інфікованими пристроями на правах адміністратора, в тому числі спостерігати за жертвами та прослуховувати їх розмови.

Викрадена особиста інформація зазвичай використовувалась для подальших протиправних дій та частково продавалася на відповідних форумах. Сума збитків наразі встановлюється.

Триває досудове розслідування розпочате за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

Аби вберегти свою персональну інформацію, у Кіберполіції рекомендують дотримуватися правил таких правил безпеки:

  1. Використовувати виключно ліцензійне програмне забезпечення;
  2. Постійно оновлювати операційну систему. Критичні оновлення безпеки операційних систем закривають вразливості системи;
  3. Використовувати антивірусні програми та постійно оновлювати їх до актуальної версії;
  4. Не завантажувати файлів із підозрілим змістом та від невідомих осіб;
  5. Використовувати надійні паролі, при цьому один пароль має використовуватися виключно для одного сервісу.

Нагадаємо, кіберзлочинні угрупування та інтернет-шахраї експлуатують online-магазини на Magento з підтримкою PayPal Payflow Pro для перевірки дійсності вкрадених платіжних карт, попереджає команда Magento.

Також шахрайську схему з викрадання грошей з банківських рахунків клієнтів іноземних та українських банків організували троє мешканців Києва.

Окрім цього, кіберзлочинці атакують пристрої IoT (Інтернету речей) за допомогою зламу паролів і інших вразливостей, зокрема, голосових помічників, які підключаються до елементів управління будинком, таким як освітлення, термостати, дверні замки.

Автор:

Автор: Олена Кожухар