Часто трапляється так, що під час перевстановлення Windows 10 або збою у роботі системи користувачі втрачають особисті дані. Якщо у Вас виникли форс-мажорні обставини, викликані збоєм ОС або її неправильною роботою, є можливість повернути ноутбук до того ж стану, у якому він був на момент створення точки відновлення.

Точка відновлення – це зафіксований стан системи на певну дату, на певний час, з певними системними налаштуваннями і встановленими програмами. Аби в майбутньому не виникло проблем із втратою даних, радимо скористатися цією інструкцією із налаштування даного параметру.

1. Скористайтесь “Пошуком” біля кнопки “Пуск”, щоб знайти цей розділ системи. Впишіть туди “Створення точки відновлення і натисніть на посилання”.

2. Перед Вами відкриється потрібний розділ. Перейдіть у вкладку “Захист системи”. Її необхідно обов’язково включити, якщо вона у Вас відключена.

3. Натисніть на опцію “Налаштувати”. Тут Ви зможете включити захист системи, а також задати необхідну кількість пам’яті для точки відновлення. Бажано, щоб об’єм пам’яті складав не більше 5% пам’яті вашого пристрою. Після цього натисніть “ОК” і тим самим підтвердіть свою дію.

4. Тепер натисніть “Створити”. Зачекаєте кілька хвилин і отримайте точку відновлення системи.

За необхідності можете скористатися щойно налаштованою точкою відновлення системи, натиснувши на опцію “Відновити”. Ця дія відмінить небажані зміни системи і відновить стан комп’ютера відповідно до попередньої контрольної точки відновлення.

До речі, якщо Ви загубили або у Вас украли настільний комп’ютер, ноутбук, планшет або комп’ютер Surface, скористайтеся функцією “Пошук пристрою”, щоб знайти й заблокувати його віддалено.

Також однією з корисних можливостей операційної системи Windows є заборона запуску виконування файлів шкідливих і потенційно небезпечних програм. Дізнайтесь, як налаштувати заборону запуску виконуваних файлів з каталогу і таким чином убезпечити свій комп’ютер від вірусів.

Користувачам техніки Apple відомо, що завантажувати файли з мобільної версії Safari надзвичайно не зручно. Окрім того, що отримати можна не будь-який файл, так ще й через відсутність індикації не можна простежити за тим, як довго триватиме завантаження. Однак завдяки додатку “Команди”, який Apple випустила одночасно з релізом iOS 12, це більше не проблема.

Автор: Олена Кожухар