Фахівці з компанії Malwarebytes виявили шкідливу кампанію, в рамках якої кіберзлочинці впроваджували скімінг-код значок web-сайту і таємно завантажували його на сторінки скомпрометованих інтернет-магазинів.

На одному з неназваних скомпрометованих сайтів дослідники виявили копію вихідних кодів і помітили, що звичайний файл favicon.ico містить впроваджений скрипт всередині поля Copyright.

Як пояснили експерти, web-скімер був знайдений в EXIF-метаданих файлу, який завантажувався скомпрометованими інтернет-магазинами разом з плагіном WooCommerce для WordPress. Шкідливий код для завантаження небезпечного зображення додавався до легітимного скрипту на сайтах магазинів. Фахівці простежили шкідливу активність до сайту cddn [.] Site, з якого завантажувався шкідливий фавікон.

Як і інші інструменти подібного роду, скімер викрадав вміст полів введення, включаючи імена користувачів, платіжні адреси, дані кредитних карт тощо. Викрадену інформацію скімер кодував в Base64, розгортав рядок і шляхом POST-запиту передавав дані у вигляді файлу зображення на віддалений сервер злочинців.

Як припускає дослідник безпеки, який використовує псевдонім @Affable Kraut, скімер може бути пов’язаний з кіберзлочинним угрупованням Magecart Group 9.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ПОСТІЙНО ВІДКРИВАТИ ПОСИЛАННЯ У CHROME, А НЕ У SAFARI НА ПРИСТРОЯХ IOS? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК НАДСИЛАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ У WHATS APP ЗІ СВОГО КОМП’ЮТЕРА? – ІНСТРУКЦІЯ

ОГЛЯД УСІХ ПЛАНШЕТІВ ВІД APPLE: ЯКИЙ IPAD ВАРТИЙ ВАШОЇ УВАГИ?

ЯК ЛЕГКО ПЕРЕЙТИ З ANDROID НА IOS? ІНСТРУКЦІЯ

ОГЛЯД П’ЯТИ ФУНКЦІЙ ANDROID 11, ЧЕРЕЗ ЯКІ ВАРТО ОНОВИТИСЯ

Нагадаємо, Mac переживає ще одну величезну зміну процесора. До кінця 2020 року Apple випустить Mac, які містять “Apple Silicon”, як і iPad та iPhone. Ось що означає кінець процесорів Intel для майбутнього Mac. Новий macOS 11.0 Big Sur, який очікують восени 2020 року, стане першою версією macOS, яка підтримує цю нову архітектуру.

Також Apple на всесвітній конференції розробників Worldwide Developers Conference (WWDC) 2020 анонсувала нові функції конфіденційності та безпеки для користувачів iOS і macOS.

Окрім цього, після років спекуляцій та чуток, Huawei офіційно представила свою операційну систему Harmony OS в 2019 році. Можна сказати, що було поставлено більше питань, ніж відповідей. Як це працює? Які проблеми вона вирішує? І це продукт ворожнечі між Huawei та урядом США?

До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.

Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.