Facebook звернулася до федерального суду США з проханням припинити розгляд у справі, що стосується звинувачень на її адресу в порушенні антимонопольного законодавства США. Про це повідомило інформагентство Reutrs.

Як заявили представники Facebook в ході судового засідання у Вашингтоні, в грудневому позові Федеральної торгової комісії США (FTC) ігнорується той факт, що відомство схвалило придбання Instagram в 2012 році і WhatsApp в 2014 році, і не пояснюється, чому тепер воно хоче їх скасувати.

Компанія намагається утримати Instagram і WhatsApp під своїм контролем, і протистояти спробі уряду відокремити їх. За словами представників компанії, випадок є безпрецедентним, і жоден суд ніколи не ухвалив, що FTC може скасувати злиття компаній через роки після того, як регулятор провів аналіз угоди.

У грудні минулого року Федеральна торгова комісія США спільно з коаліцією генеральних прокурорів з 48 штатів і територій подала два окремих антимонопольних позови проти Facebook, що зачіпають найбільші придбання компанії – Instagram і WhatsApp. Позивачі звинуватили її в недобросовісній конкуренції і зажадали правового захисту, що може привести до того, що суд зобов’яже Facebook продати обидва додатки.

Facebook зазначила в заяві, що обидва додатки (Instagram і WhatsApp) є лише “потенційними” конкурентами, і не являють собою серйозну і реальну загрозу для її бізнесу.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Signal чи Telegram: який додаток кращий для чату?

Топ-7 альтернативних месенджерів на заміну WhatsApp

Як перевірити швидкість з’єднання на Вашому комп’ютері? ІНСТРУКЦІЯ

Обережно, фальшивка! Популярні схеми шахрайства з вакциною від COVID-19

Як перейти на приватну пошукову систему DuckDuckGo? – ІНСТРУКЦІЯ

Як позбутися WhatsApp на Android та iOS? – ІНСТРУКЦІЯ

Як анонімно користуватися Signal або Telegram? ПОРАДИ

Нагадаємо, сінгапурська технологічна компанія Smart Media4U Technology заявила про виправлення уразливостей у додатку SHAREit, які могли дозволити зловмисникам віддалено виконувати довільний код на пристроях користувачів. Помилки безпеки впливають на додаток компанії SHAREit для Android, додаток, який завантажили понад 1 мільярд разів.

Дослідники з компанії Red Canary знайшли нову шкідливу програму, розроблену для атак на комп’ютери Apple MacВін отримав назву Silver Sparrow і вже встиг заразити приблизно 30 тис. пристроїв у 153 країнах світу, включаючи США, Великобританію, Канаду, Францію і Німеччину.

Також фахівці у галузі кібербезпеки виявили новий метод атаки, що дозволяє зловмисникам “обдурити” термінал для оплати (POS-термінал) і змусити його думати, що безконтактна картка Mastercard насправді є картою Visa.

Як стало відомо, минулими вихідними стався витік діалогів деяких користувачів Clubhouse. Компанія запевнила, що заблокувала хакера і вживає додаткових заходів безпеки, але розраховувати на приватність і захищеність розмов в соцмережі не варто, попередили експерти.

До речі, нещодавно виявлена ​​фішингова кампанія відзначилася цікавим підходом до крадіжки облікових даних жертви: зловмисники використовують API популярного месенджера Telegram для створення шкідливих доменів.