ESET випустила новий антивірус із покращеним управлінням паролями та шифруванням файлів

6 хв. читання

Компанія ESET покращила свій програмний продукт для операційної системи Windows. Оновлений антивірус отримав функцію мультиплатформенності, удосконаленого управління паролями та шифрування файлів.

Крім цього, в оновлених антивірусах для домашніх комп’ютерів тепер використовується потужна та надсучасна технологія машинного навчання, яка допомагає більш точно виявляти нові загрози при традиційно мінімальному споживанні системних ресурсів.

“Кількість підключених до Інтернету пристроїв постійно зростає. Разом з цим підвищується і складність атак хакерів. Тому завданням сучасного антивірусу є захист не лише від вірусів, але й від інших сучасних видів шкідливого ПЗ, зокрема шпигунських програм, “черв’яків” та програм-вимагачів. Крім цього, домашній антивірус запобігає викраденню конфіденційних даних користувача, допомагає управляти паролями та дозволяє контролювати доступ до веб-камери. Тоді як без надійного антивірусу для домашнього комп’ютера користувачі ризикують стати жертвами зловмисників”, — прокоментував менеджер з продуктів ESET.

Основні новинки та вдосконалення нової версії:

  • Мультиплатформенність дозволяє використовувати ліцензії ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium та ESET Cyber ​​Security Pro для активації рішень на різних платформах. Таким чином, користувачі, які купують ліцензію на будь-яке з цих рішень, можуть використовувати її для захисту пристроїв Windows, Mac, Linux та Android.
  • Розширене машинне навчання використовує широкий спектр алгоритмів, щоб правильно класифікувати зразки як безпечні, шкідливі або потенційно небезпечні. Таким чином, завдяки цьому рівню безпеки, антивірус для домашнього комп’ютера ще краще захищає від раніше невідомих або «0-денних» кіберзагроз.
  • Система запобігання вторгненням (HIPS) допомогає більш точно налаштувати поведінку системи та надає можливість встановити правила для системного реєстру, активних процесів та програм.
    cyberattack 234
  • Функція “Антифішингу” перешкоджає викраденню особистих даних під час відвідування підробних веб-сайтів. Оновлення забезпечує захист від гомографічних атак, під час яких зловмисники використовують шкідливі URL-адреси, які відрізняються від легітимних хоча б однією літерою в назві чи типом домена.
  • Покращений захист онлайн-платежів забезпечує додатковий захист під час здійснення операцій на фінансових порталах та в платіжних системах в Інтернеті. У рішенні міститься заздалегідь визначений список веб-сайтів, під час переходу на які відкривається спеціальний захищений браузер. Список містить не лише банківські сайти, а й PayPal, Apple та онлайн-криптогаманці.
  • Захист домашньої мережі дозволяє здійснювати сканування роутера на наявність уразливостей, таких як слабкі паролі, уразливості портів та програмного забезпечення, шкідливі домени, інфікування кіберзагрозами. Завдяки цій функції можна переглядати список усіх пристроїв, які підключені до домашньої мережі Wi-Fi, включно з інформацією про IP-адресу, MAC-адресу, ім’я пристрою, модель та дані про постачальника.
  • Функція управління паролями (доступна тільки для користувачів ESET Smart Security Premium) допомагає створювати надійні та унікальні комбінації для входу для всіх облікових записів в Інтернеті, при цьому потрібно лише запам’ятати один головний пароль, щоб мати доступ до решти облікових даних. Оновлений додаток для управління паролями має наступні важливі переваги:
    а) двофакторна аутентифікація, інтегрована з Google Authenticator для безпечного входу в управління паролями (за бажанням);
    б) альтернативний спосіб аутентифікації — за допомогою Face ID на смартфонах та планшетах iOS;
    в) вибір надійних пристроїв (доступний лише у версії ESET Password Manager для Windows), який дозволяє користувачам переглядати та управляти, які пристрої мають доступ до управління паролями;
    г) безпечний обмін (доступний у версії додатку для управління паролями паролів для Windows та macOS), яка дозволяє безпечно ділитися своїми паролями з родиною або друзями.
  • Покращений захист даних (доступна тільки для користувачів ESET Smart Security Premium) дозволяє шифрувати файли та змінні пристрої. У випадку втрати пристроїв це допоможе уникнути несанкціонованого доступу зловмисників до файлів. Розшифрувати захищені дані можна на будь-якому пристрої Windows без необхідності встановлення ESET Smart Security Premium на цьому пристрої.

Нагадаємо, ботнет 10-річної давнини Phorpiex знов активізувався. На цей раз ботнет, який в даний час контролює понад 450 000 комп’ютерів у всьому світі, нещодавно змінив тактику з зараження комп’ютерів програмами-вимагачами або майнерами криптовалют, на їх використання для розсилки електронних листів з вимогами шантажу мільйонам невинних людей.

Також кіберзлочинці, які займаються зламом корпоративних мереж, спочатку зламують мережі великих компаній, а потім здають в оренду або продають доступ до них іншим злочинним угрупуванням. Вони пропонують свої послуги у Даркнеті та через захищені месенджери, а згодом співпрацюють з операторами програм-шифрувальників.

Зверніть увагу, що фальшиву версію браузера Tor, який кіберзлочинці використовують для викрадення криптовалюти Bitcoin у покупців Даркнет-ринків та шпигування за користувачами, виявили фахівці з кібербезпеки компанії ESET. Загальна сума отриманих коштів на всі три гаманці становила 4.8 Bitcoin, що відповідає приблизно 40 тисячам доларам США.

Окрім цього,  голосових помічників можуть використовувати зловмисники, щоб підслуховувати розмови або обманом дізнаватися у користувачів конфіденційну інформацію. Дослідники розповіли про ряд проблем в Alexa і Google Home, які розробники Google не можуть усунути вже кілька місяців. Загрозу становлять шкідливі програми, розроблені третіми особами.

Згідно похмурого, але не занадто надуманого сценарію, хакер може атакувати антену 5G, відправивши шкідливі сигнали мільйонам підключених до неї пристроїв. Це призведе до колапсу в роботі транспортної системи та енергосистеми і паралізує міста. Коли уряди все більшої кількості країн розмірковують про ризики роботи із закордонними постачальниками мереж 5G, всі погляди прикуті до Швейцарії, яка однією з перших прийняла на озброєння цю технологію.

Поділитися
Exit mobile version