Потенціал штучного інтелекту (ШІ) в медицині вже привернув увагу ЗМІ та людства в цілому. Однак деякі особливості використання ШІ в контексті охорони здоров’я не є особливо успішними, якщо порівнювати із загальною користю штучного інтелекту.

Протягом останніх місяців невелика кількість компаній та дослідників почала використовувати ШІ для медичних зображень, використовуючи алгоритми машинного навчання для побудови 3D-моделей із двовимірних зображень. На перший погляд це може здатися досить стандартною функцією ШІ, але особливість цього нового використання полягає в тому, що воно дозволяє уникнути необхідності сканування МРТ, КТ та ПЕТ. Що стосується сканування КТ та ПЕТ, це означає, що пацієнти не піддаються аномальному рівню радіації, що, принаймні, при КТ може привести до підвищення ризику захворіти на рак, Forbes.

Одна з компаній, що пропонує подібну технологію – Zebra Medical Vision. Основним продуктом, що розробляється в Ізраїлі, є “Імідж аналітичної системи”, що базується на ШІ, який дозволяє аналізувати медичні сканування у різних форматах та виявляти найрізноманітніші захворювання. Цього місяця він оголосив про партнерство з ортопедичною та нейрохірургічною фірмою DePuy Synthes, завдяки якій він зможе застосувати свою технологію аналітики на ШІ до ортопедичних знімків.

Зокрема, алгоритми машинного навчання Zebra Medical Vision будуть використовуватися в рамках цього партнерства для створення 3D-моделей пацієнтів з рентгенівських знімків. Роблячи це, компанія сподівається забезпечити економічно ефективне хірургічне планування лікарень та хірургів у всьому світі, допомагаючи їм уникнути або принаймні скоротити МРТ або КТ.

“Алгоритми були навчені на дуже великих обсягах КТ, і висновок проводиться з двовимірних зображень одних і тих же пацієнтів. Доступ Zebra-Med до сотень мільйонів зображень дає змогу здійснити такі прориви”, – пояснює Еял Гура, співавтор фірми, засновник та генеральний директор.

Не дивно, що Zebra використала це оголошення, щоб підкреслити ефективність та універсальність своєї технології. Однак, одна з найпозитивніших наслідків використання ШІ для створення 3D-медичних зображень полягає в тому, що, знижуючи потребу в КТ, це вбереже тисячі (якщо не більше) пацієнтів від впливу відносно високої кількості опромінення. Зрештою, ця технологія може стати рятівником життя для багатьох людей.

Понад мільйон гривень з банківських рахунків викрав зловмисник, дублюючи банківські карти громадян. 31 -річний мешканець Дніпропетровської області імітував помилку роботи банкомату та за допомогою спеціальних маніпуляцій дублював картку наступного користувача банку.

Фахівці з кібербезпеки виявили нову фішингову атаку, мета якої не лише викрасти дані входу до платіжного сервісу PayPal, але й зібрати конфіденційну інформацію про жертву.

Розширення для браузерів, розроблені компанією Avast і поширювані під брендами Avast і AVG, стали знову доступні в офіційних магазинах розширень для Google Chrome і Mozilla Firefox після внесення змін, пов’язаних з приватністю.

Вразливості електронної системи програми лояльності всеукраїнської мережі супермаркетів використовували учасники злочинної групи для виведення коштів з рахунків товариства. За півроку фігуранти провели понад дві тисячі операцій зі зняття готівки з вищевказаних карток. За попередніми даними, торгівельній мережі спричинено збитків на суму близько двох мільйонів гривень.

Команда дослідників Check Point Research опублікувала звіт Global Threat Index з найактивнішими загрозами в листопаді 2019 року. Експерти повідомили, що вперше за останні три роки в загальний список шкідливих програм увійшов мобільний троян, і він же став найпоширенішою мобільного загрозою.