Компанія Google повідомила ЄС, що не буде дотримуватися майбутнього закону про перевірку фактів, згідно з копією листа, отриманого Axios. Компанія заявляє, що не буде додавати перевірку фактів до результатів пошуку або відео на YouTube і не використовуватиме дані перевірки фактів при ранжуванні або видаленні контенту.
Важливо зазначити, що Google ніколи не брала участі у перевірці фактів як частині своєї політики модерації контенту. Однак компанія інвестувала в європейську базу даних фактчекінгу напередодні нещодавніх виборів до Європарламенту.
Майбутня вимога щодо перевірки фактів спочатку була запроваджена новим Кодексом практики Європейської комісії щодо дезінформації. Він починався як добровільний набір «стандартів саморегулювання для боротьби з дезінформацією», але незабаром стане обов’язковим.
У листі до Єврокомісії президент Google з глобальних питань Кент Вокер заявив, що інтеграція фактчекінгу «просто не є доречною або ефективною для наших сервісів». Компанія також похвалилася своїм нинішнім підходом до модерації контенту, зазначивши, що вона чудово впоралася з цим завданням під час минулорічного «безпрецедентного циклу глобальних виборів».
Google також вказує на нову функцію, додану до YouTube минулого року, яка дозволяє певним користувачам додавати контекстні нотатки до відео, кажучи, що вона «має значний потенціал». Ця програма схожа на Community Notes в X і, ймовірно, на те, що готує компанія Meta.
Вокер також заявив, що Google продовжить інвестувати в діючі технології модерації контенту, такі як водяні знаки Synth ID і розкриття інформації про штучний інтелект на YouTube. Ми не маємо жодного уявлення про те, що ЄС зробить у відповідь на дії Google, коли практика цифрової перевірки фактів стане законом.
Це відбувається одразу після того, як компанія Meta оголосила, що припиняє свою програму перевірки фактів у США, тож хто знає, чи дотримуватиметься Марк Цукерберг законів ЄС. Нещодавно компанія X скоротила своїх професійних фактчекерів. Схоже, що у великих технологій великі проблеми з фактами.