Google закликають закрити Dragonfly, бо проект допомагає Китаю у цензурі

Майже півтори тисячі співробітників компанії Google написали відкритого листа, у якому вимагають від керівництва закрити проект Dragonfly. Про це пише Media Sapiens.

У листі вони вказують на те, що Dragonfly допоможе китайському уряду контролювати активність людей в мережі, поширювати пропагандистські та дезінформаційні кампанії та цензурувати контент.

Заклик відмовитися від Dragonfly підтримала й міжнародна правозахисна організація Amnesty International.

“Ми одні з тисяч співробітників, які піднімали нашу стурбованість протягом останніх місяців. Міжнародні правозахисні організації та журналісти-розслідувачі також піднімали це тривожне питання, підкреслюючи серйозні проблеми в галузі прав людини та неодноразово закликаючи Google скасувати проект. Поки що реакція нашого керівництва була незадовільною”, – йдеться у листі.

Dragonfly дозволить китайській компанії, яка співпрацює з Google, серед іншого отримати доступ до історії пошуку користувачів, використовуючи для запиту їх телефонні номери.

Раніше співробітники Google опублікували інший відкритий лист, в якому вимагали від керівництва розсекретити роботу над Dragonfly та припинити роботу над ним. Відмовитися від Dragonfly компанію закликав і Білий дім.