Безкоштовний застосунок для сортування сміття створили співробітники компанії MacPaw. Як пише AIN.ua, мобільний додаток “Сортуй” покликаний полегшити українцям процес сортування сміття.

У ньому зібрані рекомендації з утилізації відходів, а також адреси доступних станцій прийому вторсировини. Завантажити безкоштовно його можна з App Store і Google Play.

За даними Державної служби статистики України, у 2017 році в Україні було вироблено 366 400 000 тон відходів – на 24% більше, ніж роком раніше. При цьому динаміка утилізації відходів опустилася нижче за позначку в 25%. За допомогою «Сортуй» ентузіасти сподіваються поліпшити ці показники.

Додаток полегшить життя як еко-початківцям, так і досвідченим послідовникам «zero-waste» – підкаже, як і де дати друге життя контейнерам з фольги, електроприладам, коробокам з-під піци, старому одягу.

Основні функції “Сортуй”:

  • за три кліки визначить тип сировини;
  • розповість про особливості і умови сортування окремих видів сміття;
  • покаже найближчу станцію сортування і побудує до неї маршрут;
  • запропонує на вибір універсальні правила сортування або адаптовані до вимог станцій “Київвторресурси” і “Україна без сміття”;
  • повідомить про зміни правил сортування.

На розробку додатку пішло сім місяців. За цей час в проекті «Сортуй» взяли участь понад 10 співробітників MacPaw, серед них – програмісти, тестувальники, дизайнери, копірайтери, фахівці в галузі маркетингу та PR.

Відсортовані відходи додаток пропонує передавати до організації “Україна без сміття”, “Київміськвторресурси”, “Екологічні інвестиції”, “Екологічні переробні технології”, “Центр поводження з відходами”, благодійний магазин “Ласка”, КП “Київкомунсервіс”.