На збої Telegram шахраї заробили майже 28 тисяч доларів у криптовалюті

2 Переглядів 2 хв. читання

29 березня месенджер Telegram став недоступним для більшості європейських користувачів та українців зокрема. За словам засновника Telegram Павла Дурова, аварійна ситуація була спровокована знеструмленням серверного кластера. Тривалий збій викликав не просто невдоволення користувачів, але й став вдалою можливістю для шахраїв. Як пише AIN.UA, станом на 15.55 за київським часом зловмисникам вдалося заробити більше 67 монет ефіріума або 27 ,8 тисяч доларів у  грошовому еквіваленті.

Спамери використовували один з популярних технічних засобів соціальної інженерії – створили підроблений акаунт і оголосили «роздачу» криптовалют. У ситуації з Дуровим профіль @durovslav видав це як вибачення за тривалий збій. Твіт з текстом: «Щоб розширити свої вибачення, я проводжу роздачу Ethereum. Деталі за посиланням» опубліковано у відповідь на офіційне повідомлення Дурова про причини спаду. Пост зібрав більше 186 лайків,  а під ним з’явилися повідомлення ботів, що заявляють про успішність транзакцій та отримання монет у двократному обсязі.

Через візуальну схожість багато користувачів прийняли акцію за реальну. Її умови максимально прості: відомі особистості начебто обіцяють відправити вдвічі більше криптовалют у відповідь на транзакцію на певний гаманець. Зазвичай для цього створюється фейкова сторінка, що імітує зворотні виплати. Однак в реальності шахраї просто збирають у себе виручені монети. Дані про реальний стан зазначеного ETH-гаманця можна побачити на сайті etherscan. Усього він отримав більше 60 переказів, найбільший з них склав 10 монет ефіріума.

Павло Дуров – не перший об’єкт такого спаму. Раніше аналогічні схеми були застосовані до Дональда Трампа, Ілона Маска та інших знаменитостей. Видання Buzzfeed в лютому 2018 року нарахувало як мінімум 27 активних підроблених акаунтів. Вони майже миттєво відповідають на пости своїх реальних прототипів шаблонними постами про розповсюдження криптовалют.

Поділитися