Найбільш привабливою для хакерів мобільною операційною системою є Android. Так, 99% мобільних шкідливих програм виявляюють саме на пристроях під управлінням цієї ОС.

Про це йдеться у звіті з кібербезпеки мобільних пристроїв за 2019 рік, який представила міжнародна антивірусна компанія ESET.

За даними Statcounter, Android є найпоширенішою мобільної ОС у світі, на її частку в даний час припадає 76% ринку. Частка користувачів iOS становить 22%.

Постійне зростання кількості користувачів і різноманітність екосистеми Android роблять платформу ідеальною мішенню для кібератак. Варто відзначити, що 90% гаджетів не оновлюється до актуальної версії ОС з виправленими уразливими. Тому й не дивно, 99% мобільних шкідливих програм виявляюють саме на пристроях Android.

У 2019 лідерами за кількістю детектованих “шкідників”, націлених на Android, були РФ (15,2%), Іран (14,7%) і Україна (7,5%).

Загалом кількість виявленого небажаного ПЗ порівнянно з 2018 роком знизилася на 9% завдяки зусиллям Google. Однак не можна говорити про те, що загрози в Google Play зустрічаються рідше. Навпаки, все частіше виявляються трояни, замасковані під безпечні додатки, яким вдається пройти перевірку безпеки.

Зверніть увагу, з 1 лютого WhatsApp не буде працювати на мільйонах iPhone та Android-пристроях, які використовують застарілі версії операційних систем. Застарілими вважаються iOS 8 і Android 2.3.7 Gingerbread та всі, що були до них.

Також нову активність вже відомої групи кіберзлочинців Winnti зафіксували фахівці з кібербезпеки. Цього разу ціллю зловмисників стали університети Гонконгу. Можливою ціллю зловмисників було викрадення конфіденційних даних з пристроїв жертв.

Окрім цього, компанія Twitter розкрила подробиці про кібератаки, в ході яких сторонні особи використовували офіційний API компанії для зіставлення телефонних номерів з іменами користувачів соціальної мережі.

Нагадаємо, дослідники з університету Бен-Гуріон змогли обдурити популярні системи автопілотів, використовуючи сприйняття ними проектованих зображень як справжніх та змусили машини гальмувати або заїжджати на зустрічні смуги на автотрасі.

До речі, якщо Ви не користуєтесь необмеженим стільниковим або широкосмуговим зв’язком, використовуєте повільне з’єднання або просто хочете обмежити кількість даних, які споживає Ваш пристрій, у iOS є прихована функція, яка допоможе Вам зробити це.