У Мережі на продаж виставлено ноутбук, що містить шість шкідливих програм, які завдали шкоди в цілому на 95 мільярдів доларів.

Лот має назву The Persistence of Chaos (“Стійкість хаосу”) і ставки за нього вже перевищили 1,2 мільйона доларів. У комплект входить власне ноутбук Samsung NC10-14GB 2008 року випуску зі встановленою Windows XP SP3, шнур живлення, скрипт перезапуску і набір шкідливих програм, до складу якого входять:

  • ILOVEYOU – шкідлива програма, яка розповсюджується через електронну розсилку і файлообмінники. Вразила більше 500 тисяч систем, завдавши збитків на загальну суму $ 15 млрд.
  • MyDoom – комп’ютерний черв’як-спамер, імовірно розроблений російськими хакерами. Збиток від нього склав $ 38 млрд.
  • SoBig – черв’як-троян, який поширюється через спам. Він здатний копіювати файли, відправляти себе по електронній пошті і пошкоджувати програмне/апаратне забезпечення. Від нього постраждали сотні тисяч комп’ютерів, а збиток склав $ 37 млрд.
  • WannaCry – черв’як-вимагач, який також може працювати в якості бекдора. У 2017 році вразив понад 200 тисяч комп’ютерів по всьому світу і заподіяв збитки на $ 100 млн.
  • DarkTequila – складний шкідник, в основному атакував користувачів у Латинській Америці. Здатний красти банківські облікові дані і корпоративну інформацію навіть без підключення до Інтернету. Наслідки обійшлися потерпілим в мільйони доларів.
  • BlackEnergy 2 – має модульну структуру і може діяти в якості руткіта. У 2015 році застосовувався в атаках на енергетичну мережу України.

Відповідно до опису лота, ноутбук фізично ізольований від Інтернету і інших пристроїв. Продавцями лота є художник Гуо Про Донг і Deep Instinct. Об’єкт виставляється як арт-проект, а в примітці до нього вказується, що “продаж шкідливого ПЗ заборонена в США, покупець повинен розуміти, що ця робота представляє загрозу безпеці”. Аукціон триватиме ще чотири дні, на момент написання новини ставка становила $ 1 200 749.

Нагадаємо, нову фішингову атаку у месенджері WhatsApp виявили фахівці. Приманкою виступає річна преміум-підписка на популярний музичний сервіс Spotify.

Також попри на сформовану думку комп’ютери Mac далеко не завжди працюють ідеально. Найчастіше у користувачів виникають проблеми з мережею або Wi-Fi підключенням. Пропонуємо кілька способів вирішення проблеми на актуальній версії macOS Mojave.

Окрім цього, у Windows 10 знайшли баг, через який Ваш комп’ютер не зможе виконати завантаження. Це пов’язано зі створенням точки відновлення і подальшим оновленням операційної системи. На щастя, проблема має вирішення.