Появу шкідливого додатку, який неможливо видалити, на комп’ютерах під управлінням Windows помітили користувачі по усьому світу, пише 24 канал з посиланням на 4pda.

Фахівці з безпеки компанії Malwarebytes стверджують, що системи таких користувачів схильні і до подальших атак.

Варто зазначити, що більша частина заражень припала на комп’ютери із неліцензійним програмним забезпеченням.

Розповсюджувачем вірусу став підроблений додаток All-Radio – це російська програма, призначена для прослуховування онлайн-радіо і перегляду телебачення. Однак зловмисники поширили через Мережу її зламану і модифіковану версію з метою встановлення трояна на комп’ютери користувачів.

Встановлення “шкідника” відбувається у фоновому режимі при завантаженні сторонніх додатків. Повідомляється, що з проблемами зіткнулися в основному користувачі, які завантажують програми для зламу ігор та активатори для операційної системи.

Після установки All-Radio 4.27 Portable вірус підключається до власних серверів і докачує свої “оновлення”, в тому числі і програму для прихованого майнінгу. Також, шкідливе ПЗ може використовуватися для встановлення інших заражених файлів на комп’ютери користувачів.

Наразі порада від експертів з інформаційної безпеки одна: не варто використовувати піратське програмне забезпечення і завантажувати інструменти для його зламу.