Список VPN-сервісів, які збирають дані про користувачів

2 Переглядів 2 хв. читання

Згідно з результатами дослідження сайту The Best VPN, 26 із 115 популярних у світі VPN-сервісів збирають дані про користувачів.

Деякі з них ховають інформацію про це подалі в політиці конфіденційності, а хтось обіцяє користувачам анонімність, але не забезпечує її. Наприклад, сервіс PureVPN прямо заявляє в політиці конфіденційності, що не веде журнал дій користувача в мережі:

«Ми не контролюємо активність користувачів і не зберігаємо ніяких журналів. У нас немає записів про вашу діяльність, наприклад, яке програмне забезпечення ви використовували, які сайти відвідували, який контент ви завантажили, які додатки використовували тощо, після підключення до будь-якого з наших серверів».

Фото thebestvpn.com

Але The Next Web пише, що це брехня. І її можна підтвердити 24-річний Райан Лін, якого заарештували після того, як «неіснуючі» журнали PureVPN були передані ФБР. Ймовірно, цей хлопець скоїв щось погане. Але, є багато користувачів, які нічого такого не роблять і просто хочуть анонімності. PureVPN повинен зберігати приватність даних користувачів.

Після цього випадку текст політики щодо конфіденційності PureVPN не змінився, – сервіс все ще заявляє, що не веде журналів. Але в дослідженні The Best VPN уточнюється, що сервіс збирає імена, e-mail адреси, телефонні номери, ІР-адреси, дані про те, коли користувач зайшов на сайт і скільки часу там провів.

Публікуємо список VPN-сервісів, які можуть збирати дані про дії своїх користувачів:

 1. PureVPN
 2. HideMyAss
 3. HotSpot Shield
 4. VPN Unlimited
 5. VyprVPN
 6. Astrill
 7. ZoogVPN
 8. Buffered
 9. TigerVPN
 10. Boleh VPN
 11. Anonymizer
 12. IPinator
 13. Seed4.me
 14. AnonVPN
 15. FlyVPN
 16. SunVPN
 17. iPredator
 18. HideIP VPN
 19. VPN Gate
 20. HolaVPN
 21. Faceless.me
 22. Betternet
 23. Ace VPN
 24. Flow VPN
 25. Freedom-IP
 26. IronSocket

Джерело: ЛІГА.Бизнес

Поділитися