Стався масштабний збій в роботі додатків на iOS

3 хв. читання
iphone ios12

Monobank, OLX, Viber, ПриватБанк та інші додатки на iOS не працюють. Причина – збій Facebook SDK.

10 липня близько 14:00 українці помітили, що багато програм на їх смартфонах не запускаються. Відразу після спроби завантаження вибиває, серед інших, monobank, Privat24, OLX, Viber, Megogo і інші додатки. Глобально не працюють TikTok, Spotify, Tinder.

Проблема актуальна лише для пристроїв на iOS. У користувачів Android немає проблем з роботою додатків.

Що трапилося?

Причина – в збої Facebook SDK. Це інструмент, який дозволяє збирати дані про події з додатків і передавати їх в Facebook. Таким чином, розробники можуть відстежувати і аналізувати дії своїх користувачів.

Таким чином, збій спричинив за собою проблеми у всіх iOS-додатків з інтеграцією Facebook SDK. Як повідомляє The Verge, додатки завантажуються, якщо розірвати з’єднання з інтернетом.

Коли все відновиться?

Така проблема вже виявлялася раніше – в травні 2020 року. Після збоїв в Facebook SDK, всі програми з інтеграцією також перестали працювати. Тоді проблему усунули протягом дня.

Цього разу розробники Facebook вже повідомили , що в курсі проблеми і займаються її вирішенням.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ

ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD

ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ

НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ

Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.

Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.

Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.

До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.

Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.

Поділитися
Exit mobile version