Вчора, 3 червня, компанія Apple нарешті презентувала операційну систему iOS 13 під час конференції WWDC 2019. Нова операційка місить чимало нововведень, тож давайте розберемося в основних з них.

Apple продовжила роботу зі збільшення швидкості запуску додатків, розпочату в iOS 12. Завдяки внесеним змінам оновлена операційка дозволяє штатним і стороннім програмам відкриватися до двох разів швидше, ніж на базі актуальної версії ОС, пише AppleInsider.

Додатки

Тепер всі оновлення для програм будуть “важити” на 60% менше, ніж раніше, а самі програми будуть вимагати наполовину менше простору на диску – справжній подарунок для власників пристроїв з 16 і 32 ГБ вбудованої пам’яті.

Нічна тема в iOS

Нічна тема – це те, про що користувачі просили Apple найбільше, і в iOS 13 вона з’явилася. Apple не тільки перефарбувала в чорний інтерфейс операційну систему, але й клавіатуру, а також всі системні програми. Ще одним нововведенням, появи якого чекали тисячі користувачів, стала підтримка свайпів на штатній клавіатурі. Тепер набирати текст можна буде, не відриваючи від неї палець. Реалізація цієї функції вимагала від Apple доопрацювання алгоритмів, що відповідають за інтелектуальне введення, але, здається, все вийшло якнайкраще.

Штучний інтелект

Інтеграція штучного інтелекту в iOS 13 стала ще глибшою. Завдяки йому Siri буде підказувати Вам слова, а додаток “Нагадування” навчиться на Ваших уподобаннях вгадувати, на який час потрібно встановити те чи інше нагадування.

Окремої згадки заслуговує безпеку, якої в iOS 13 приділили саме пріоритетне значення. З виходом оновлення користувачі зможуть використовувати свій профіль Apple для входу на сайти за аналогією з екаунтами Google і Facebook, а також зможуть відправляти листи користувачам з поштових адрес, які генеруються рандомно. Остання функція дозволить приховати свій справжню скриньку, щоб на нього не сипалися небажані листи.

Apple Maps

В iOS 13 Apple знову переробила фірмові “Карти”. Тепер сервіс позбувся функції Flyover, отримав натомість режим LookAround. Це ті ж Google Street View, але тільки у виконанні Apple.

Бездротові технології

Пристрої Apple і раніше відрізнялися дивовижною сумісністю і здатністю підключатися один до одного без проводів, наприклад, для передачі налаштувань, але в iOS 13 компанія пішла ще далі. Тепер користувачі можуть ділитися один з одним ще й відтворенням. Для цього досить піднести один iPhone або iPad до іншого і музика з одного пристрою заграє на другому. Те ж саме стосується HomePod.

Мемодзі

З виходом iOS 13 в Apple вирішили розширити застосування мемодзі і додали їх підтримку на всі пристрої з чіпом A9. Це означає, що iOS 13 буде доступна на iPhone 6s, 6s Plus і iPhone SE, всупереч чуткам про плани Apple припинити їх підтримку.

Фото і відео

Темна тема, свайпи на штатний клавіатурі – це ще не весь список нововведень, які хотіли побачити користувачі. В iOS 13 з’явиться можливість перевертати відео, зняті в вертикальної орієнтації, для відтворення в горизонтальній.

Крім того, Apple допрацювала систему Live Photos. Тепер “живі” знімки будуть відтворюватися в мініатюрних превью. Тобто, для того щоб переглянути їх, Вам навіть не доведеться відкривати відтворити на повному екрані. Також варто відзначити додаткові інструменти редагування, які дозволять знизити шуми, збільшити контрастність і попрацювати з артефактами.

Реліз iOS 13 відбудеться вже цієї осені, а перша бета-версія для розробників стане доступна вже влітку.

Нагадаємо, іноді Mac починають страждати від втрати швидкості під час виконанні навіть не дуже ресурсномістних завдань. Як правило, це проблема виникає через завантаженість оперативної пам’яті, яка вимагає скидання

Також компанія Google заборонила розміщення додатків для доставки марихуани у своєму фірмовому магазині Play Маркет.

Окрім цього, активісти з групи дослідників vpnMentor Ноам Ротем (Noam Rotem) і Рен Локар (Ran Locar) виявили витік даних користувачів сервісу обміну фотографіями Theta360. Як наслідок витоку – скомпрометованими виявилися понад 11 мільйонів знімків, в тому числі тисячі фотографій, прихованих налаштуваннями приватності.