Федеральні слідчі США заблокували понад 300 криптовалютних рахунків, з яких проводилися транзакції на мільйони доларів терористичним групам, включаючи ІДІЛ та військове крило ХАМАС.
“Ці дії є найбільшою урядовою конфіскацію криптовалюти в контексті фінансування тероризму”, – сказано в повідомленні Міністерства юстиції США, повідомляє PC Magazine.
За допомогою санкціонованих судом ордерів уряду США вдалося конфіскувати 2 мільйони доларів у віртуальній валюті. За даними слідства, терористичні угруповання використовували криптовалюти, включаючи біткоїни, як платіжний засіб для пожертв через свою діяльність по збору коштів в Інтернеті.
Наприклад, військове крило ХАМАС, “Бригади Аль-Кассам”, розпочали свої кампанії зі збору коштів на початку 2019 року, використовуючи екаунти Twitter та власні веб-сайти. Прихильників просили надсилати біткоїни на цифрові гаманці, причому принаймні деякі з них розміщувалися на біржі криптовалют США.
Однак, федеральним чиновникам вдалося відстежити пожертви шляхом ідентифікації цифрових гаманців та аналізу активності блокчейн-транзакцій в біткоїнах.
Потім віртуальні гроші перетворювалися на реальні за допомогою “відмивачів” коштів, зокрема двох турецьких громадян Мехмета Акті та Хюсаметтіна Караташа. Правоохоронці США висунули їм обвинувачення у веденні неліцензованого бізнесу з переказу грошей. У випадку “Аль-Каїди” терористична група також використовувала криптовалюти як засіб для отримання пожертв.
“У деяких випадках (діяльність зі збору коштів) вони мали діяти як благодійні організації, коли насправді відкрито збирали кошти на організацію жорстоких терактів. Наприклад, один пост від благодійної організації закликав надавати пожертви для оснащення терористів у Сирії зброєю “, – сказали в управлінні юстиції.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як змінити пароль у Facebook? ІНСТРУКЦІЯ
Що робити, щоб унеможливити відслідковування Вашого телефону? Поради
Як вимкнути геолокацію на усіх знімках, якими Ви ділитеся зі свого iPhone?
“Додайте гучності!” Вісім способів покращити звук на Вашому смартфоні
Як захистити дані на смартфоні, якщо Ви його втратите? ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, через американські санкції компанія Huawei буде змушена повністю припинити виробництво смартфонів, побудованих на базі процесорів власного виробництва з лінійки HiSilicon Kirin. Пов’язано це з тим, що тайванський виробник чипсетів TSMC не зможе використовувати американське обладнання для виготовлення продукції цього бренду, так як влада США заборонила це робити з 16 вересня 2020 року.
Також на конференції з інформаційної безпеки Black Hat 2020 фахівець Patrick Wardle з компанії Jamf розповів про низку експлойтів, що дозволяє обійти захист Microsoft від шкідливих макросів для зараження пристроїв під управлінням macOS. Уразливості представляють собою так звані zero-click, тобто, для їх експлуатації участь жертви не потрібна. Вони дозволяють зловмисникам доставляти шкідливе ПЗ користувачам macOS за допомогою документа Microsoft Office з макросами.
Окрім цього, використовуючи KrØØk, зловмисники можуть перехоплювати та розшифровувати конфіденційні дані жертв. Це можливо завдяки тому, що дані бездротової мережі шифруються за допомогою парного сеансового ключа WPA2, що складається з нулів, замість належного сеансового ключа. Для перехоплення даних кіберзлочинцям не потрібно знати навіть пароль від Wi-Fi, а достатньо знаходитися в межах сигналу Wi-Fi.
Зауважте, що шахраї навчилися красти інформацію через підробку Saved Messages у Telegram. Цим чатом люди користуються як листуванням з самим собою, і можуть зберігати там важливі і конфіденційні відомості.
До речі, шкідливі розширення були виявлені у Chrome Web Store під час вивчення декількох підроблених блокувальників реклами, що розповсюджувалися через магазин розширень. Фахівці виявили 295 шкідливих розширень, завантажених з магазину понад 80 млн разів.