У Європі закликають відмовитися від антивірусу “Лаборторії Касперського”

6 Переглядів 2 хв. читання

В Європарламенті закликали інститути ЄС збільшити фінансування, націлене на кібербезпеку, та припинити використання продуктів “Лабораторії Касперського”. Про це повідомляє espreso.tv з посиланням на Euractiv. Відповідну резолюцію підтримали 476 депутатів

Резолюція не є юридично обов’язковою, але її найбільш спірний пункт викликав побоювання, що Брюссель поставив перед собою мету чинити тиск на іноземні технологічні компанії.

Депутати Європарламенту закликають “провести всебічне вивчення програмного забезпечення, ІТ та комунікаційного обладнання та інфраструктури, які використовуються в установах, щоб виключити потенційно небезпечні програми і пристрої”.

У першій такого роду заяві євродепутати закликають інститути ЄС “заборонити використання софта, який було підтверджено як шкідливий, такого як продукти “Лабораторії Касперського”.

Ввечері в середу, через кілька годин після голосування в Європарламенті, генеральний директор компанії Євген Касперський сказав, що голосування “вітає кіберзлочинність в Європі”.

Він оголосив, що компанія припиняє свою роботу з поліцейським агентством Європол в рамках проекту No More Ransom, партнерства між владою і компаніями для виявлення шкідливих програм. Прес-секретар компанії заявив, що “Лабораторія” призупинить свою роботу з Європолом “поки ми не отримаємо додаткові офіційні роз’яснення від Європейського парламенту”.

Нагадаємо, у жовтні російська компанія “Лабораторія Касперського” визнала, що копіювала інформацію з Агентства безпеки США. Тому сенат США заборонив держустановам користуватись продукцією “Касперський”. Запобіжні заходи також прийняв уряд Британії. Він застерігає усі державні установи про те, що програмне забезпечення може бути використане російським урядом.

Поділитися