Електромагнітне випромінювання, якого так побоювалися користувачі раніше, сьогодні не лякає майже нікого. Звичайно, залишаються ще ті, хто побоюється за своє здоров’я, проте таких сьогодні все-таки меншість, та й страх їх нічим конкретним не підкріплений, за винятком хіба що поодиноких думок докторів. Однак американський суд вирішив, що привід для занепокоєння все-таки є.

Окружний суддя США Вільям Алсуп виніс ухвалу, в якій дозволив користувачам подавати колективні позови проти Apple через небезпеку випромінювання фірмових смартфонів компанії. Причиною для прийняття такого рішення стали стандарти Федеральної комісії зв’язку США, яка займається сертифікацією і перевіркою електронної техніки безпосередньо перед її появою у продажу. Суддя пояснив, що уважно ознайомився з вимогами, які відомство пред’являє до пристроїв в процесі тестування, і вважає їх неприйнятними.

Найбільше суддю вразило те, що Федеральна комісія зв’язку робить всі виміри по нормі, яка передбачає розташування смартфона на відстані двох сантиметрів від людського тіла. Така віддаленість зменшує вплив випромінювання апарату, дозволяючи утримувати його рівень в рамках встановлених вимог. Однак, пояснив суддя, рідкісний користувач під час розмови тримає телефон на відстані двох сантиметрів від вуха. Найчастіше люди притискають їх впритул до вушної раковини, чим збільшують вплив випромінювання в кілька разів.

В якості доказової бази проходить дослідження експертів RF Exposure Lab, проведене на замовлення видання Chicago Tribune. Суддя долучив його до справи, тому що ця лабораторія акредитована Федеральною комісією зв’язку і має право проводити подібні випробування. Незважаючи на наявність акредитації та, по суті, пряму залежність від наглядового органу, який може в будь-який момент відібрати її, експерти лабораторії розкритикували офіційну методику вимірювання.

Юристи Apple, проти якої було подано позов, ознайомилися з доказами, але вважали за краще не вести справу. Вони пояснили це тим, що Apple всього лише виконує встановлені вимоги і не призначає допустимі норми електромагнітного випромінювання смартфонів. Тому юристи попросили суд закрити справу проти компанії і залучити в якості відповідача Федеральну комісію зв’язку, в обов’язки якої входить опрацювання методик вимірювання та контролю якості електронної техніки.

Тобто в Купертіно розуміють, що їх теорія про абсолютну безпечність випромінювання iPhone розсипається, якщо проводити виміри не на відстані від людського черепа, а впритул до нього. А раз так, то потрібно швидше відвести вогонь від себе, тим більше що Федеральна комісія зв’язку в цій справі винна анітрохи не менше, оскільки змушувала виробників смартфонів дотримуватися її ж вимоги. Але навіть якщо суд визнає провину відомства, обов’язок щодо забезпечення безпеки фірмових пристроїв все одно лежить на вендорах, в тому числі і на Apple.

В iPhone відмовилися відстоювати безпеку своїх смартфонів у суді

Зверніть увагу, з 1 лютого WhatsApp не буде працювати на мільйонах iPhone та Android-пристроях, які використовують застарілі версії операційних систем. Застарілими вважаються iOS 8 і Android 2.3.7 Gingerbread та всі, що були до них.

Також нову активність вже відомої групи кіберзлочинців Winnti зафіксували фахівці з кібербезпеки. Цього разу ціллю зловмисників стали університети Гонконгу. Можливою ціллю зловмисників було викрадення конфіденційних даних з пристроїв жертв.

Окрім цього, компанія Twitter розкрила подробиці про кібератаки, в ході яких сторонні особи використовували офіційний API компанії для зіставлення телефонних номерів з іменами користувачів соціальної мережі.

Нагадаємо, дослідники з університету Бен-Гуріон змогли обдурити популярні системи автопілотів, використовуючи сприйняття ними проектованих зображень як справжніх та змусили машини гальмувати або заїжджати на зустрічні смуги на автотрасі.

До речі, якщо Ви не користуєтесь необмеженим стільниковим або широкосмуговим зв’язком, використовуєте повільне з’єднання або просто хочете обмежити кількість даних, які споживає Ваш пристрій, у iOS є прихована функція, яка допоможе Вам зробити це.